آب پرتقال به جای کلاس کنکور!

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، نوشیدن آب پرتقال می‌تواند عملکرد مغز را به صورت شگفت‌انگیزی بهبود ببخشد.

در یک تحقیق انجام شده در بین 55 دانش‌‌آموز فرانسوی با سن متوسط بین 16 سال به این نتیجه رسیده‌اند، افرادی که در روز مقدار مشخصی از آب پرتقال طبیعی را مصرف می‌کنند، عملکرد مغزی آنها 8درصد نسبت به افرادی که از آب پرتقال استفاده نمی‌کنند بهتر بود این نسبت به مدت 8 هفته به طول انجامید که در پایان این 2 ماه دانش‌آموزان مصرف کننده آب پرتقال عکس‌العمل بهتری داشتند و حافظه یادگیری آنها نسبت به دیگران فوق‌العاده بهتر شده بود.

index

طبق گفته محققان بهتر است که مصرف آب پرتقال به صورت روزانه و صورت ناشتا مصرف شود این کار باعث می‌شود عملکرد شیمیایی بدن بهبود یابد که این امر به مغز خیلی کمک می‌کند و باعث بالا بردن سطح یادگیری ما می‌شود.

البته باید این موضوع مهم را هم در نظر داشت که مصرف روزانه آب پرتقال می‌تواند باعث بالا رفتن سطح قند شود پس اگر مایل هستید از این رژیم غذایی پیروی کنید بهتر است برخی دیگر از مواد قندی که به طور روزانه مصرف می‌‌کردید را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا رژیم غذایی شما متعادل شود.

نکته دیگری که لازم است بدانید این است که آب پرتقال یک منبع مهم از مواد شیمیایی گیاهی است که به فلونیودها معروف هستند مطالعات اخیر نشان داده که فلاونوئیدها ممکن است حافظه را از طریق فعال‌سازی مسیرهای انتقال سیگنال‌ها در مغز افزایش دهند و یادگیری مغز را نیز بهبود می‌بخشد.

مصرف این ماده همچنین می‌تواند مغز ما را برای یادگیری در سنین پیری نیز آماده نگه دارد شاید این کار ارزان‌ترین راه برای جوان نگه داشتن مغز است. اگر شما نمی‌توانید به صورت مداوم از این ماده استفاده کنید باید سعی کنید که حتماً در دوران امتحانات و قبل از کنکور از این رژیم مفید استفاده کنید.

شاید این کار از کلاس‌های کنکور برای مغز شما مفیدتر باشد و بتواند قدرت یادگیری را بسیار افزایش دهد به طور کلی موادی که حاوی فلاونوئیدها هستند می‌توانند عملکرد مغز را افزایش دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.