آب پرتقال به جای کلاس کنکور!

به گزارش خبرنگار گروه علمی باشگاه خبرنگاران جوان، نوشیدن آب پرتقال می‌تواند عملکرد مغز را به صورت شگفت‌انگیزی بهبود ببخشد.در یک تحقیق انجام شده در بین 55 دانش‌‌آموز فرانسوی با سن متوسط بین 16 سال به این نتیجه رسیده‌اند، افرادی که در روز مقدار مشخصی از آب پرتقال طبیعی را مصرف می‌کنند، عملکرد مغزی آنها 8درصد نسبت به افرادی که از آب پرتقال استفاده نمی‌کنند بهتر بود.

این نسبت به مدت 8 هفته به طول انجامید که در پایان این 2 ماه دانش‌آموزان مصرف کننده آب پرتقال عکس‌العمل بهتری داشتند و حافظه یادگیری آنها نسبت به دیگران فوق‌العاده بهتر شده بود طبق گفته محققان بهتر است که مصرف آب پرتقال به صورت روزانه و صورت ناشتا مصرف شود این کار باعث می‌شود عملکرد شیمیایی بدن بهبود یابد که این امر به مغز خیلی کمک می‌کند و باعث بالا بردن سطح یادگیری ما می‌شود.

eTMd59Kxc

البته باید این موضوع را در نظر داشت که مصرف روزانه آب پرتقال می‌تواند باعث بالا رفتن سطح قند شود پس اگر مایل هستید از این رژیم غذایی پیروی کنید بهتر است برخی دیگر از مواد قندی که به طور روزانه مصرف می‌‌کردید را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا رژیم شما متعادل شود.

آب پرتقال یک منبع مهم از مواد شیمیایی گیاهی به شمار می رود که به فلونیودها معروف هستند. مطالعات اخیر متخصصان علم تغذیه نشان داده که فلاونوئیدها ممکن است حافظه را از طریق فعال‌سازی مسیرهای انتقال سیگنال‌ها در مغز افزایش دهند و یادگیری مغز را نیز بهبود می‌بخشد.

مصرف این ماده همچنین می‌تواند مغز ما را برای یادگیری در سنین پیری نیز آماده نگه دارد شاید این کار ارزان‌ترین راه برای جوان نگه داشتن مغز است. اگر شما نمی‌توانید به صورت مداوم از این ماده استفاده کنید باید سعی کنید که حتماً در دوران امتحانات و قبل از کنکور از این رژیم مفید استفاده کنید.

شاید این کار از کلاس‌های کنکور برای مغز شما مفیدتر باشد و بتواند قدرت یادگیری را بسیار افزایش دهد به طور کلی موادی که حاوی فلاونوئیدها هستند می‌توانند عملکرد مغز را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.