آخرين گام(بخش اول)

يکي از مهم‌ترين و اساسي‌ترين مراحل آمادگي براي کنکور، مهارت در تست‌زني است؛ زيرا نتيجه يک سال تلاش و کوشش شما داوطلبان عزيز از طريق اين شيوه امتحاني سنجيده مي‌شود، و به همين دليل لازم است که شما در اين کار نيز مانند ساير مراحل آمادگي براي کنکور، مهارت و آمادگي لازم را داشته باشيد.
 
خيلي از دانش‌آموزان، امتحان‌هاي چند گزينه‌اي (تستي) را از امتحانات تشريحي، آسان‌تر مي‌دانند؛ اما تست‌زني ممکن است که براي برخي از داوطلبان، حتي داوطلباني که تلاش بسياري کرده و خوب مطالعه کرده‌اند، نيز سخت باشد؛ زيرا تست‌زني، نياز به مهارت دارد و از طرف ديگر در امتحانات چند گزينه‌اي، سؤالات زيادي مطرح مي‌شود که دانش‌آموزان مجبور هستند براي پاسخ دادن به آنها از مطالب زيادي مطلع باشند.
 
sazzz

 
به احتمال خيلي زياد، بسياري از شما داوطلبان عزيز در خلال مطالعه دروس کنکور، برخي از تست‌هاي آن را نيز زده‌ايد و به اين ترتيب با تست‌زني آشنا هستيد؛ با اين همه، خردادماه از نظر تست زني اهميت خاصي دارد؛ زيرا شما داوطلبان گرامي در هر وضعيتي که هستيد بايد بخشي از وقت و زمان برنامه ريزي مطالعاتي خود را به تست‌زني که آخرين گام از آمادگي براي کنکور محسوب مي شود، اختصاص دهيد. قبلاً هم اشاره کرده‌ايم که فرقي نمي کند که شما به چه ميزان مطالعه نموده ايد و تعداد دروس و حجم مطالعاتي شما براي کنکور چقدر است؛
 
مهم اين است که مراحل مختلف آمادگي براي کنکور را تکميل کنيد. تست زني، آخرين مرحله از آمادگي هر داوطلب براي کنکور است؛ در واقع، چه شما يک درس يا چند مبحث از چند درس را براي کنکور مطالعه کرده باشيد و چه همه دروس را، بايد حتماً با توجه به حجم مطالعاتي خود، زماني را به تست زني قبل از کنکور اختصاص دهيد تا مهارت خود را در اين خصوص بالا ببريد و بتوانيد از نتيجه تلاش خود، بهترين استفاده را ببريد.

براي اينکه شما عزيزان در کنکور موفق عمل کنيد، در ايام باقي مانده بايد تمرين تست زني را به شکل جدي در برنامه مطالعاتي خود قرار دهيد. اگر جزو آن دسته از داوطلباني هستيد که تا الان به دليل مرور يا رفع اشکال، وقت چنداني را به تست زني اختصاص نداده ايد، بايد توجه کنيد که به طور کلي در طول دوره آمادگي براي کنکور بويژه در اين ايام، بايد تست زني را اعمال کنيد.در بخش بعدی این مقالع به معرفی کامل انواع روشهای تست زنی خواهیم پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.