آخرین گام،جمع‌بندی درس‌ها

هرچه به روز برگزاری کنکور سراسری نزدیک می‌شویم تفاوت در نحوه‌ی مطالعه‌ی داوطلبان بیش‌تر احساس می‌شود، چرا که بیش‌تر داوطلبان در ماه‌های نزدیک به کنکور درس و مطالعه را رها می‌کنند یا فقط به مطالعه‌ی درس‌ها و مباحث جدید می‌پردازند.

ولی بایستی این نکته مهم و کلیدی را بدانید که یکی از مهم‌ترین کارهایی که نقش زیادی در قبولی شما بازی می‌کند مرور و جمع‌بندی مطالبی است که قبلاً مطالعه کرده‌اید.

images

این موضوع را نباید نادیده بگیرید چون اگر مطالبی را که قبلاً مطالعه کرده‌اید یک بار دیگر در روزهای نزدیک به کنکور و در فاصله های زمانی منظم و مستمر مرور کنید احتمال فراموشی آن‌ها کم‌تر می‌شود. 

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تا کنون مطالعه‌ی صحیح و درستی نداشته‌اید و دیر اقدام کرده‌اید با توجه به کمبود وقت باید مطالب را به صورت انتخابی و با توجه به بودجه بندی مباحث در کنکورهای سالهای گذشته مطالعه کنید.

با توجه به حجم زیاد منابع، امکان مطالعه‌ی همه‌ی آن‌ها مقدور نیست. سعی کنید جمع‌بندی درس‌ها را ضمیمه‌ی کار خود کنید و روی مطالب خوانده‌شده تمرکز کنید؛

هم‌چنین مطالب و مباحث را بر اساس اهمیت آن‌ها در آزمون سراسری شناسایی کرده و به مطالعه‌ی آن‌ها بپردازید. در این صورت خواهید توانست در این فرصت باقی‌مانده به مرور و یادگیری مطالب مهم‌تر بپردازید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.