آشنایی با تکنیک زمان‌های نقصانی

یکی از تکنیک های بسیار مفید و موثر در جلسه آزمون آزمایشی و کنکور، تکنیک زمان‌های نقصانی است.استفاده از این تکنیک ضمن این‌که سرعت و دقت دانش‌آموزان را بالا می‌برد چند فایده نیز دارد:

1. برای دانش‌آموزانی که گذشتن از برخی سؤالات برای‌شان دشوار است به‌کارگیری این تکنیک کمک می‌کند که در حین تست زدن فقط به سؤالاتی فکر کنند که تسلط دارند و دیگر الزامی در جواب‌گویی به تمام سؤالات ندارند. به عبارت دیگر در مورد برخی سؤالات که بلد نیستند قدرت نه گفتن را در آن‌ها تقویت می‌کند.

2. برخی از دانش‌آموزان در درس‌هایی مثل زبان و شیمی (به دلیل این‌که آخرین درس‌های هر دفترچه‌اند) دچار کمبود وقت می‌شوند. با اجرای این تکنیک می‌توانند دقت کافی را در مورد این درس‌ها نیز داشته باشند.

3. با اجرای این تکنیک دانش‌آموزان به مرور همه‌ی درس‌ها می‌پردازند و با برگشت به سؤالات می‌توانند آن دسته از سؤالاتی را که نیاز به صرف وقت بیش‌تری دارند و با اجرای تکنیک ضربدر و منها مشخص شده‌اند پاسخ دهند.

ض

قسمتی از وقت هر درس را براي آخر كار بگذاريد . بهتر است ساعت پايان كار هر درس كاملاً سرراست باشد تا زمان را گم نكنید وزمان‌ها را راحت‌تر حفظ كنيد.مدیریت زمان و كم نياوردن وقت، مسئله‌ی بسیار مهمي است.قبلاً تكنسک × و – را به شما توصيه كردیم و اكنون روش ساده‌تری را پيشنهاد می‌کنیم تا زمان را كاملاً در چنگ خود بگيرید. اسم اين تكنیک را «زمان‌های نقصاني» گذاشته‌ايم.

اعداد زير بر اساس ساعت شروع كنكور در سال گذشته است. اگر ساعت شروع، تغییر كند، بقیه‌ي ساعتها به همان اندازه،جلو يا عقب می‌رود.

ششش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.