آشنایی با 25 راه ساده و موثر برای ایجاد انگیزه – بخش پنجم

در یابید که چه چیزی سبب شادی و خوشحالی شما می‌شود:

همه ما می‌دانیم که شرایط ویژه‌ای یا کار‌های خاصی سبب شادی ما می‌شوند، پس کاری که شما را شاد می‌کند، انجام دهید؛ هر اندازه که می‌توانید یا می‌خواهید. البته باید مراقب این موضوع مهم هم باشید که این خواسته با آداب و رسوم اجتماعی که در آن زندگی می‌کنید و با باور‌های انسانی و مذهبی در تضاد نباشد.

به گفته‌های حکیمانه گوش دهید:

یک کتابخانه کوچک برای خود ترتیب دهید. سعی کنید جمله‌هایی را که سبب پیشرفت فردی و ایجاد انگیزه می‌شود بنویسید یا ضبط کنید. زمانی که سوار اتومبیل، اتوبوس یا مترو هستید، هنگام رانندگی، دوچرخه‌سواری، دویدن یا پیاده روی، به آن گوش کنید یا در حالی که مشغول انجام کاری هستید، یادداشت‌هایتان بخوانید.

images

فراتر از محیط زندگی و حد توانایی‌تان فکر کنید:

تصور نکنید که آینده را فقط توانایی‌های شما و آنچه اکنون دارید، می‌سازد. این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشسید که دنیا محدود نیست. توانایی‌های شما بسیار بیشتر از آنی است که تصور می‌کنید. با به‌کارگیری تجربه‌هایی که تاکنون به‌دست آورده‌اید و آنچه اکنون هستید، آینده‌ای را برنامه‌ریزی کنید که در آن محدودیت‌های کمتری وجود داشته باشد؛ یعنی افق دید خود را وسیع‌تر کنید.

زمان را در نظر داشته باشید:

هر روز را بشمارید. شما همه روز‌های دنیا را در اختیار ندارید. زندگی کوتاه است، بنابراین امروز را دریابید و کاری را که می‌خواهید انجام دهید. فردا هم کار‌های دیگری برای انجام دادن وجود دارد.

برای مشاهده بخش اول مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش دوم مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش سوم مقاله اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بخش چهارم مقاله اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.