آفرین بر خودم!

سلام

وقتی هدفی را برای خود مشخّص می‌کنید ، تمام ابزارها، امکانات و قوای خود را برای رسیدن به آن هدف به کار می‌برید و هنگامی که به هدف‌تان دست پیدا کردید ، مورد تشویق دیگران و حتّی خودتان واقع می‌شوید.

جملاتی را که در چنین زمان‌هایی از دیگران می‌شنوید و یا خودتان با خویش زمزمه می‌کنید سراسر انرژی بخش و روحیه افزا هستند. معمولاً در چنین موقعیّت‌هایی است که نسبت به آینده تصمیم‌های مهم و حیاتی می‌گیرید. معمولاً حرکت‌های تحوّل آفرین را از چنین لحظاتی آغاز می‌کنید. این عبارت‌های معمولاً کوتاه، و قابل باور غوغا می‌کنند.

index

حالا اندکی با خود فکر کنید؛ بهتر نیست همواره با چنین عباراتی مأنوس باشید؟ دست به‌کار شوید. موفّقیّت‌های کوچکی را که در هر قدم از فعّالیّت‌های علمی و آموزشی خود کسب کرده‌اید ، به خودتان یادآوری کنید و خود را به‌خاطر انجام آن‌ها مورد تشویق قرار دهید.

 این تشویق‌ها و جملات انگیزه‌بخش را بارها برای خودتان تکرار کنید تا نوع دیگری از افکار درونی برای‌تان ایجاد شود. باور این‌که می‌توانید و قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای هستید.

حالا این باور را با صدای بلند فریاد بزنید. بگذارید صدای‌تان به خودتان ، به گوش جان‌تان و به قلب و روح‌تان برسد. حالا فقط و فقط بایستی به این موضوع ایمان داشته باشید که موفّق خواهید شد.

این نکته مهم همواره یادتان باشد که  خواندن از روی جملات و عبارات مثبت بدون داشتن حسِّ مثبت اندیشانه فایده‌ی چندانی نخواهد داشت.

 

منبع:سایت گزینه دو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.