آیا آزمون مجدد برای جبران نمرات امتحانات نهایی برگزار می‌شود؟

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد برگزاری آزمون مجدد برای جبران نمرات امتحانات نهایی امسال گفت: هفته آینده اعلام نتیجه نهایی است و عملا امکان این کار برای سال جاری وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اعتراض دانش‌آموزان به تاثیر مستقیم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری و این که برای امتحانات نهایی راه جبرانی وجود ندارد، مسئولین مربوطه را به فکر انداخت تا به دنبال راه‌حلی برای این موضوع باشند.به همین منظور بنا شد تا برای امتحانات نهایی هم جبرانی گذاشته شود و هر کس از نمره ای راضی نبود، بتواند در یک نوبت دیگر امتحان بدهد.

4125

دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش در این‌باره به خبرآنلاین گفت: برگزاری آزمون جبرانی برای کنکور امسال هنوز تصویب نشده و اگر قرار باشد که اجرا شود، از سال آینده باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

او در این رابطه ادامه داد: با توجه به این که نتایج اولیه آزمون سراسری اعلام شده و هفته آینده هم اعلام نتایج نهایی داریم این اتفاق عملا برای امسال نخواهد افتاد.توکلی در مورد میزان تاثیر معدل در کنکور سال ۹۵ هم گفت که هنوز تصمیم گیری نهایی انجام نشده و درصدِ این تاثیر هنوز مشخص نیست.

بنابر اعلام سازمان سنجش، مطابق تبصره ۵ ماده ۵ قانون «سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي کشور » مصوب دهم شهریور ۹۵ مجلس شوراي اسلامي، تأثير سابقه تحصيلي در پذيرش داوطلباني که داراي سابقه تحصيلي هستند، در سال اول اجراي قانون، حداقل ۲۵ درصد است. همچنين اين قانون از سال تحصيلي ۹۳-۹۴ لازم‌الاجرا شده است؛ بنابراين، با توجه به اينکه پذيرفته‌شدگان آزمون سراسري سال ۱۳۹۳ در سال تحصيلي ۹۳-۹۴ شروع به تحصيل مي­‌کردند، اين قانون در آزمون سراسري سال ۱۳۹۳ اجرا شد و در آزمون سراسري امسال نیزاجرا مي­‌شود.

One comment on “آیا آزمون مجدد برای جبران نمرات امتحانات نهایی برگزار می‌شود؟

  1. رها می‌گه:

    با سلام خدمت استاد عزیز
    من دیپلمم را سال ۹۲ گرفتم و میخوام سال ۹۵ کنکور میدم
    ایا امکانش هست ک منم دوباره امتحان بدم؟چون معدل کتبیم خیلی پایینه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.