آیا می توان در آزمون های آزمایشی شرکت نکرد؟

این سوال یکی از شما داوطلبان آزمون سراسری سال 96 است:

سلام خسته نباشید، من یکی ازداوطلبان کنکور سراسری سال 96 هستم. از روی شناختی که ازخودم دارم میخواستم که درازمون های آزمایشی شرکت نکنم چون میدونم اگه شرکت کنم و نتیجه خوبی نگیرم حتما روی روحیم تاثیر منفی میذاره و برای ادامه مسیر دچار مشکلات زیادی میشم.

میخواستم بپرسم که برای بعدازعید میشه که در آزمون های جامع شرکت کنم ؟چون اون موقع تقریبا مسیرو رفتم و اون موقع خودمو میتونم آمایش کنم؟

index

١-از مهمترین عواملی که در پیشرفت داوطلبان بسیار تاثیر گذار است، شناخت دقیق نقاط قوت و ضعف خود است که ابزار دقیق این شناخت، آزمون های آزمایشی هستند. بنابراین در صورتیکه در آزمون های آزمایشی شرکت نکنید نمی توانید به صورت دقیق نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و برای رفع نقاط ضعف خود بکوشید.

٢- از نتایج آزمون های آزمایشی خود کمک گرفته و فقط سعی کنید با یک تحلیل درست از آزمون های آزمایشی خود به بهبود سطح علمی خود کمک نمایید و سعی کنید در هر آزمون میزان کمی نسبت به آزمون قبل پیشرفت نمایید.

٣- کارنامه هایی که بعد از هر آزمون به شما داده می شود، به شما مشاوره ای دقیق و سودمند برای شناسایی نقاط قوت و ضعفتان می دهد. شما می توانید با بررسی دقیق این کارنامه ها بهترین تصمیم راهبردی را برای هر درس اتخاذ نمایید.

٤- یکی از اهداف شرکت در آزمون آزمایشی مناسب، افزایش هوش هیجانی شما است. و این مسئله بدون تکرار زیاد امکان پذیر نخواهد بود شما باید تمرین های هنر آزمون دادن را که در سایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده می شود را برای افزایش هوش هیجانی خود، انجام دهید و تنها راه تمرین این موارد آزمون های آزمایشی هستند.

۵- این نکته بسیار مهم و کلیدی را هم همواره بخاطر داشته باشید که از طرفی تعهد به انجام صحیح برنامه ریزی درسی تنها با داشتن یک آزمون آزمایشی مناسب امکان پذیر است، زیرا در غیر اینصورت شما در انجام برنامه های درسی خود جدیت به خرج نخواهید داد.

بنابراین حتما پیش از نوروز در آزمون های آزمایشی شرکت نمایید تا بتوانید با بررسی سطح علمی خود و تحلیل آزمون های خود در بهبود نقاط ضعف خود بکوشید و با تکرار شرایط آزمون هوش هیجانی خود را تقویت نمایید تا در آزمون سراسری به موفقیت دست پیدا کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.