احتمال تاثیر 35 درصدی معدل در کنکور 95

علی زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بر اساس قانون باید 85 درصد ظرفیت دانشگاه ها از طریق معدل و نمرات دروس دوره متوسطه تامین شود، افزود: تاثیر معدل در کنکور امسال 25 درصد بوده و پیش بینی می شود در سال آینده این رقم به میزان 10 درصد افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: اکنون پذیرش دانشجو در برخی مراکز آموزش عالی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیر دولتی و شبانه به 85 درصد نزدیک بوده ولی انتظار می رود که بخشی از ظرفیت دانشگاه های دولتی نیز به پذیرش دانش آموزان بدون کنکور اختصاص یابد.

images

وی در ادامه صحبت هایش با بیان این که سالانه 140 هزار نفر در دانشگاه های دولتی جذب می شوند، افزود: انتظار می رود با حذف کنکور در آینده این ظرفیت افزایش یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین اظهار کرد: این موضوع در رشته های فنی و حرفه ای نیز دنبال شده به طوری که سال گذشته پذیرش دانش آموزان بدون کنکور در 16 رشته صورت گرفت و در کنکور امسال به 19رشته افزایش خواهد یافت.

وی در پایان بیان کرد: اکنون 47 رشته فنی و حرفه ای در هنرستان های کشور تدریس می شود که با ادامه این روند تاکنون نزدیک 50 درصد این رشته ها بدون کنکور به مراکز آموزش عالی راه یافته اند.

۲ comments on “احتمال تاثیر 35 درصدی معدل در کنکور 95

 1. lida می‌گه:

  پس چرا تو رادیو وتلویزیون گفتن دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران روی dvdها هم نوشته
  البته به کسی مربوط نیس کی چی می خونه اما چرا دروغ میگن واز اعتماد بچه ها سواستفاده میکنن
  بعضی ها طوری رفتار میکنن که انگار قرار نیس جواب خدا رو بدن

  واقعا متاسفم منم دانشجوی دانشگاه هاروارد م

 2. ugdvqh می‌گه:

  لعنت به اون کسی که قانون حذف کنکور رو اجرا کرد و لعنت به اون کسی که پیشنخاد داد دیگه اون دوران که طرف با مهدل پایین میرفت دانشگاه تهران تموم شد دیگه اون دوران که سپهر پیروزان با معدل 14 پزشکی قبول بشه تموم شد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.