ارزیابی آزمون آزمایشی یادت نرود


یکی از کارهایی که اکثر دانش‌آموزان در سال آخر انجام می‌دهند شرکت در آزمون های آزمایشی است؛ اما کار مهم‌تر بعد از آزمون،تجزیه و تحلیل و یا به عبارتی،ارزیابی آن است. ارزیابی برای آن است که بدانید در فرصت بین دو آزمون چه‌قدر یاد گرفته‌اید، چه‌قدر بی‌دقتی و اشتباه کرده‌اید و… .


قبل از شرکت در هر آزمون طبق نقشه‌ی راه یعنی برنامه‌ی آزمون پیش می‌روید؛ پس لازم است حتماً به این نکته توجه کنید که بعد از آزمون آن را بررسی کرده و جمع‌بندی داشته باشید. بعد از آزمون ببینید چه اشتباهاتی داشته‌اید. آیا زمان کم آوردید یا نه؟ اشتباه افقی یا عمودی در وارد کردن داشتید یا نه؟ سؤالاتی را که اشتباه زده‌اید از چه مباحثی بوده است؟ و

2264-when-you-make-a-mistake-dont-look-back-at-it-long-take


همه‌ی این موضوعات اگرچه شاید خیلی پیش‌پاافتاده باشد اما باید بدانید که یکی از مشکلات عمده‌ی دانش‌آموزان این است که نمی‌دانند کجا مشکل دارند.


به خاطر همین نمی‌توانند راه چاره‌ای پیدا کنند. پس شرکت در آزمون زمانی باعث پیشرفت شما می‌شود که آزمون خود را با دقت بررسی کنید و اشتباهات خودتان را بشناسید و آن‌ها را با دقت هر چه تمامتر رفع کنید.


این کارها باعث می‌شود تا حد امکان یک اشتباه را دو یا چند بار تکرار نکنید. ارزیابی آزمون یک امر ضروری است.پس بعد از هر آزمون،ارزیابی و تحلیل آزمون یادتان نرود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.