ارزیابی کیفی و کمی داوطلبان ورودی امسال دانشگاه فرهنگیان

ر شورای تخصصی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان از ارزیابی کیفی و کمی داوطلبان ورودی سال جاری دانشگاه فرهنگیان در ٢۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، کچوئیان در ششمین نشست مجازی شورای تخصصی نظارت دانشگاه در مکان سالن اجتماعات شهید چمران، با اشاره به ارزیابی فرآیند مصاحبه داوطلبان ورودی سال جاری دانشگاه فرهنگیان از انجام این ارزیابی در ۲۴ استان کشور به صورت کیفی و کمی خبر داد.

وی، تعیین سطح علمی داوطلبان ورودی سال جاری دانشگاه فرهنگیان را از دلایل مهم ارزیابی معاونت نظارت برشمرد و با تاکید بر استقبال و انتخاب این دانشگاه توسط دانش آموزان دارای معدل بالا و برگزیدگان کنکور سراسری خاطر نشان کرد: قیاس نگاه گذشته و حال به دانشگاه فرهنگیان و تغییر نگاه داوطلبان کنکور سراسری به این دانشگاه و ورود دانش آموزان باسواد و برخوردار از سطح علمی بالاتر به دانشگاه، بیانگر نهادینه شدن جایگاه علمی دانشگاه فرهنگیان در میان مراکز آموزش عالی کشور است.

وی، افزود: با توجه به انتخاب هدفمند این افراد برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، تسریع و افزایش کیفیت فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در دانشگاه امری لازم و ضروری است.

کچوئیان، در ادامه مجموع داوطلبان خواهان ورود به دانشگاه فرهنگیان را ٢١ هزار و ٣١۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۹۶۸ نفر به صورت تصادفی در ٢۴ استان کشور  ارزیابی شدند.

این مقام مسئول، از دریافت داده های استانی، میانگین و انحراف استاندارد گویه ها و همچنین مشخص شدن میانگین معدل دروس نهایی و میانگین معدل کل فراوانی رتبه کشوری، فراوانی رتبه در منطقه و فراوانی اولویت انتخاب دانشگاه فرهنگیان برای هر استان سخن گفت و اظهار کرد: میانگین معدل دروس نهایی کسب شده داوطلبان در این ارزیابی  ١۶/٩٣ و میانگین معدل کل این تعداد مصاحبه شونده  ١٨/٣١ بود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، بازدیدهای میدانی از مراکز و پردیس های استانی را یکی دیگر از فعالیت های مهم معاونت نظارت برشمرد و افزود: در شرایط کنونی کشور علاوه بر انجام این فعالیت توسط کارشناسان توانمند این معاونت در مراکز و پردیس های استانی، با الکترونیکی شدن دریافت نظرسنجی ها ظرف مدت زمان کوتاهی از جامعه هدف نظرسنجی و اطلاعات مد نظر دریافت و در اختیار دانشگاه قرار می گیرد.

استاد دانشگاه، با مهم برشمردن کیفیت آموزش های الکترونیکی در دانشگاه فرهنگیان، از ارزشیابی به عنوان رسالتی مهم در دانشگاه یاد کرد و گفت: با طی فرآیند ارزشیابی میزان اثربخشی، کارآیی و بهره وری در سازمان افزایش می یابد. چرا که از این مسیر می توان نقاط ضعف، کاستی ها و نارسایی ها و نقاط قوت و توانمندی ها را شناسایی و سازوکارهای مناسب به منظور کاهش نارسایی ها و افزایش توانمندی ها را فراهم ساخت.

وی، در پایان استادان و دانشجو معلمان را دارای اطلاعات واقعی دانست و تصریح کرد: با دریافت این اطلاعات، قطعا تصمیم گیری های سازمانی تسهیل و در نهایت شاهد بهبود فرآیند یاددهی، یادگیری خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، ششمین نشست تخصصی شورای نظارت دانشگاه فرهنگیان، با حضور معاونان دانشجویی، فرهنگی، رئیس هیات نظارت استان تهران، معاون و رئیس گروه دفتر نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه، مدیران کل نطارت، پژوهش، آموزش، و سایر اعضا برگزارشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.