از تکنیک‌ها به نفع خودمان استفاده کنیم

برای آزمون آزمایشی بعدی خیلی خوب درس خوانده‌ام و کاملاً آمادگی دارم. تمام درس‌ها را زیر و رو کرده‌ام و تصمیم دارم نتیجه‌ی دلخواهم را بگیرم. از آن‌جا که به گفته‌ی یکی از بزرگان: "معيار واقعي بودن تصميم آن است که دست به عمل بزنیم"، بنابراین می‌خواهم دست به عمل بزنم و تکنیک‌ها را به خدمت خودم دربیاورم و هم از دانسته‌هایم و هم از زمانم نهایت استفاده را ببرم.

بعد از وارد شدن به حوزه و نشستن یک نفس عمیق می‌کشم و آرامش را بر خودم حکمفرما می‌کنم و این جمله را با خودم تکرار می‌کنم: «من آمده‌ام که اول یاد بگیرم و بعد نتیجه‌ی دلخواهم را کسب کنم!»

animated-figures-techniques

وقتی دفترچه‌ی سؤالات آزمون را برمی‌دارم اولین کاری که می‌کنم هدف‌گذاری خودم را روی دفترچه می‌نویسم تا آزمون را به خوبی و با قدرت هر چه تمامتر کنترل کنم. حالا می‌دانم که از هر درس به چند تست بایستی جواب بدهم. حال شروع به خواندن سؤالات می‌کنم و دنبال سؤالاتی می‌گردم که برای من طرح شده است؛

دلیلی ندارد که بدون فکر بخواهم به همه‌ی سؤالات جواب بدهم. تکنیک ضربدر و منها را به خدمت خودم درمی‌آورم و هر جا سؤالی را مطمئن باشم وارد پاسخ‌نامه می‌کنم و هر جا نیاز به زمان بیش‌تر از حد قانونی داشت علامت ضربدر می‌زنم تا بعد در وقت اضافه به آن بپردازم. آن‌هایی را که بلد نیستم، شک دارم یا فراموش کرده‌ام شجاعانه علامت می‌زنم که در خانه بررسی کنم. هر درسی را در وقت قانونی خودش جواب می‌دهم تا به همه‌ی درس‌هایم برسم. به این ترتیب دیگر وقت کم نمی‌آورم و می‌دانم که از تمام توانایی‌هایم استفاده کرده‌ام و از خودم کاملاً راضی هستم.

من به خودم و دانسته‌هایم اعتماد کردم و حال از خودم راضی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.