از دانستن تا خواستن، از خواستن تا رسیدن

قسمت اول شناخت:

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانش‌آموزان و اولیای آنها در اکثر مقاطع تحصیلی این است که دانش‌آموزان انگیزه‌ی کافی برای درس خواندن ندارند. این حالت زمانی بیش‌تر به وجود می‌آید که دانش‌آموزان نمی‌دانند چه می‌خواهند تا متناسب با آن تلاش کنند.

برای مثال خرید را در نظر بگیرید. وقتی می‌خواهید وسیله‌ای بخرید اولین کاری که می‌کنید این است که در مورد وسیله‌ی مورد نظر تحقیق و جست‌وجو می‌کنید و به عقیده‌ی خودتان از بین تحقیقات و انتخاب‌های متعدد بهترین گزینه را انتخاب می‌کنید. شما می‌دانید چه می‌خواهید و متناسب با تحقیقات خود وسیله‌ی مورد نظر را انتخاب می‌کنید. این یعنی شناخت.شما نسبت به وسیله‌ی مورد نظر شناخت کافی داشتید؛ بنابراین انتخاب درستی هم خواهید داشت.

make-the-right-choice

برای درس خواندن نیز باید ابتدا اهداف خود را بدانید و بشناسید. شما تا زمانی که ندانید چه می‌خواهید و شناخت کافی نداشته باشید، نمی‌توانید انتخاب درستی داشته باشید. پس هر چه زودتر تحقیق و جست‌وجو را نسبت به اهداف گوناگونتان شروع کنید و فقط به این فکر نکنید که حتماً باید پزشک شوید یا فلان رشته‌ی مهندسی را بخوانید.

با دقت به دنبال رشته‌های مختلف در هر شاخه‌ی تحصیلی‌ای که هستید بگردید و با برسی و تجزیه و تحلیل کامل و موشکافانه تمام اطلاعات موجود در این زمینه،به شناخت کامل دست پیدا کنید. یادتان باشد اصلاً مهم نیست که شما چه رشته‌ای یا در کدام دانشگاه هستید؛ مهم این است که هر جا و در هر رشته‌ای هستید بهترین باشید و متناسب با هدف خود تلاش کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.