از درخت بالا بروید تا ذهنتان قوی شود!

بالا رفتن از درختان یک شیوه جالب برای افزایش قدرت ذهنی، افزایش توان حافظه و تمرین تعادل است.

بررسی‌ها نشان می دهند، کارشناسان به افرادی که می‌خواهند توان ذهنی خود را بالا ببرند توصیه می‌کنند در کنار انجام کارهایی چون حل جدول کلمات متقاطع و یا جدول سودوکو، کارکردن با انواع نرم‌افزارها بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، حفظ شماره تلفن و یا انجام بازی شطرنج بالا رفتن از درختان را تمرین کنند.

تنها بالا رفتن از درختان و حفظ تعادل در سطوح ناهموار و ناپایدار می‌تواند سبب افزایش قدرت مغزی شود. این تحقیق توسط پژوهشگران فلوریدایی صورت گرفته است.به گزارش فرهنگ نیوز، کارشناسان این نتایج را با اندازه‌گیری قدرت ذهنی و انجام تست آزمون حافظه قبل و بعد از بالا رفتن از درختان بین ۷۲ فرد داوطلب زن و مرد در رده سنی ۱۸ تا ۵۹ سال بدست آورده‌اند.

images

این افراد از درختان بالا رفته و یا بر روی یک طناب باریک به حفظ تعادل پرداخته‌اند. با وجود مفید بودن بالا رفتن از درخت و یا حفظ تعادل در یک وضعیت ناپایدار، پژوهشگران توصیه اکید می‌کنند افراد حتما از وسایل ایمنی، طناب و یا پشتیبانی توسط افراد استفاده کنند.

بالا رفتن از درخت سبب تقویت قوای مغزی از طریق هماهنگ‌سازی بین حرکت اندام‌های بدن ازجمله دست‌ها و پاها می‌شود. کارشناسان انجام ورزش های پرتحرک را به افراد برای افزایش قدرت و توان مغزی در عوض انجام فعالیت‌های ذهنی بدون تحرک، توصیه اکید می‌کنند.

در حال حاضر مشکلات حافظه و زوال عقل یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در جهان است که در ابعاد اجتماعی، بعد شخصیتی و سلامتی فرد اثر بسیار مخربی می‌گذارد و اثرات مخرب آنها تقریبا غیر قابل جبران می باشد..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.