از زمان به خوبي استفاده كنيد

از ارزشمندترین سرمایه‌های انسان که هیچ‌گاه قابل برگشت نیست "زمان" است. انسان‌هایی موفق هستند و به پیروزی می‌رسند که دارای مدیریت زمان باشند و از فرصت‌ها استفاده‌ی مطلوب کنند. بسیاری از دانش‌آموزان و به ویژه داوطلبان کنکور ،مدام عدم مدیریت زمانشان را مطرح می‌کنند و از این بابت شدیدا ابراز نگرانی می‌کنند.

– برای حل این چالش باید در گام نخست به این نکته ایمان داشته باشید که ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است و تا این لحظه هیچ چیزی را از دست نداده‌اید.

TIME

– سپس با آرامش روند زندگی‌تان را بررسی کنید و اولویت‌های خود را مشخص کنید و بیش‌تر به اولویت‌های مهم خود توجه کنید.

– از انجام کارهایی که ضروری نیستند پرهیز کنید. هم‌چنین از عواملی که باعث می‌شود از هدفتان فاصله بگیرید و زمان را از دست بدهید اجتناب کنید و وقت خود را صرف کارهای باارزش کنید.

– برای خودتان برنامه‌ی شخصی تنظیم کنید و وقت‌های آزادتان را پیدا کنید. پیدا کردن وقت‌های آزاد به شما انگیزه و اعتمادبه‌نفس بالا می‌دهد؛ زیرا به این پی می‌برید که برای مطالعه زمان‌های مناسبی دارید که تا کنون زیاد از آن‌ها استفاده نکرده‌اید.  

– دفتر برنامه‌ریزی خود را منظم و مرتب تکمیل کنید؛ زیرا یکی از ابزارهای مهم برای مدیریت زمان دفتر برنامه‌ریزی است که اطلاعات دقیق و مناسبی از روند مطالعه‌تان به شما می‌دهد.

– هنگام مطالعه ذهنتان را مدیریت کنید و اجازه ندهید افکار مزاحم بر ذهن شما غلبه کنند و شما را از هدف اصلی دور کنند.

– از زمان‌های مرده نهایت استفاده را ببرید و سعی کنید آن‌ها را به زمان‌های زنده تبدیل کنید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.