از فرصت طلایی امتحانات استفاده کنید

همانطور که شما داوطلبان آزمون سراسری می دانید درس خواندن صحیح از دو بخش تشکیل شده است: بخش تشریحی و بخش تستی

گاهی این ذهنیت در میان داوطلبان کنکور وجود دارد که برای موفقیت در کنکور سراسری فقط باید تستی بخوانند؛ اما با توجه به مفهومی شدن سؤالات کنکور سراسری در چند سال اخیر، به جرئت می‌توان گفت که تشریحی خواندن می‌تواند از تستی خواندن مؤثرتر باشد.

تشریحی خواندن مطالب باعث می‌شود به تمام قسمت‌های کتاب درسی توجه شود، حتی قسمت‌هایی که شاید از دیدگاه دانش‌آموزان چندان مهم نباشد، اما همان قسمت مورد توجه طراحان سؤال قرار گیرد.

images

امتحانات پایان ترم می‌تواند فرصتی طلایی برای تشریحی خواندن باشد. اکنون که می‌خواهید برای امتحانات پایان نیم‌سال اول آماده شوید، با در نظر گرفتن دو نکته‌ی ساده اما مهم می‌توانید به پیشرفت چشم‌گیری دست یابید:

1.برای آمادگی در امتحانات، ابتدا کتاب درسی را مطالعه کنید. به تمام قسمت‌های آن به‌ویژه تصاویری که در برخی کتاب‌های درسی وجود دارد توجه کنید. تمام سؤالات کتاب درسی را حل کنید و هیچ سؤالی را بدون حل کردن و تسلط کامل بر آن رها نکنید. زمانی کتاب را کنار بگذارید که مطمئن هستید بر تمام مطالب و سؤالات آن تسلط دارید.

2.اکنون که کتاب درسی را مطالعه کرده‌اید و بر آن مسلط هستید، زمان آن است که به سراغ کتاب های حاوی نمونه سوالات امتحانی بروید. حل کردن سؤالات تشریحی بیش‌تر به شما این امکان را می‌دهد تا مطالبی را که مطالعه کرده‌اید در ذهن تثبیت کرده و به حافظه‌ی بلندمدت خود انتقال دهید.

با طی این دو مرحله، هم، برای امتحانات پایان ترم آماده می‌شوید و می‌توانید نتیجه‌ی دلخواهتان را کسب کنید و هم تمام آن‌چه را در طول نیم‌سال اول خوانده‌اید مرور می‌کنید. علاوه بر این با تشریحی خواندن مطالب، تسلط کافی بر مطالب را نیز به دست می‌آورید که این امر قدرت پاسخ‌گویی شما بر سؤالات تستی را افزایش می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.