از قبل برای هر روزتان برنامه‌ریزی کنید

اگر قصد دارید جزء آن دست از کسانی باشید که شما را فردی موفق بخوانند و کارایی و اثربخشی‌تان را در طول روز افزایش دهید، برنامه‌ریزی روزانه برای شما امری حیاتی خواهد بود؛

زیرا برنامه‌ریزی روزانه شما را از هر گونه سردرگمی و ترس از کمبود زمان و مشغول شدن به کارهای غیر ضروری می‌رهاند و موجب می‌شود که زمان و انرژی زیادی برای انجام دادن دقیق و باحوصله‌ی کارهای اصلی‌تان داشته باشید و به عملکرد مناسبی دست یابید و درواقع بازدهی کاری‌تان را بالا ببرید و در کار خود موفق شوید.

page44

دوست خوبم؛ از این پس سعی کنید هر شب قبل از خواب برنامه‌ریزی فردای خود را روی یک برگه کاغذ بنویسید؛ آن‌ها را با دقت هرچه تمامتر طبقه‌بندی کنید تا بدانید کدام‌یک از آن‌ها در اولویت شما قرار دارند و برای شما معیار محسوب می‌شوند و کدام‌یک از آن‌ها کم‌اهمیت و حتی قابل حذف هستند.

شما با این کار،در واقع نظم ذهنی و رفتاری به برنامه‌ریزی خود می‌دهید و در سایه‌ی این کار، آرامش به دست می‌آورید. وقتی شما فهرستی از کارهای‌تان را نوشته‌اید و بعد از انجام هر کار، روی آن خط می‌کشید و از فهرست کاری‌تان حذف می‌کنید انرژی مضاعف خواهید گرفت و دیگر استرس تمام نشدن کارهای‌تان را نخواهید داشت که همین کار در پیشرفت و دست‌یابی به موفقیت بسیار موثر و مفید خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.