از نگاه رتبه‌هاي برتر آزمون‌هاي سراسري: زبان انگليسي را چطور بخوانيم؟(بخش سوم)

 زبان خارجي (در اينجا بيشتر مورد نظر ما زبان انگليسي است) نسبت به ساير دروس موجود در آزمون سراسري، وضعيت ويژه‌اي دارد؛ زيرا داوطلبان در اين درس به دو دسته تقسيم مي­شوند: داوطلباني که به کمک مؤسسه‌هاي زبان، در اين درس توانمند شده، و گروهي که فقط به کتاب درسي و مدرسه اکتفا کرده‌اند و  به زبان انگليسي چندان مسلط نيستند.

مهم اينجاست که حتي داوطلباني که به زبان انگليسي مسلط هستند، اين درس را رها نمي­کنند و در برنامه هفتگي خود، مطالعه و بويژه تست زبان را مي‌گنجانند تا بتوانند از نقطه قوت خود در آزمون سراسري بخوبي بهره ببرند و درصد خوبي را از اين درس کسب کنند. بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان سنجش، تنها 6/6 درصد از داوطلبان، موفق به کسب درصد بالای 50 در این درس در کنکور می شوند که نشان دهنده عدم توجه کافی و روش مطالعه اشتباه این دسته از داوطلبان دارد.
 
در این سلسله از مقالات نحوۀ مطالعۀ هر دو گروه از داوطلبان را ذکر مي‌کنيم و اميدواريم که بتواند براي خوانندگان گرامي مفيد واقع شود.
 
index

علي ولايي،رتبۀ 1 گروه آزمايشي علوم انساني در آزمون سراسري93، زبان خارجي 84 درصد:
در درس زبان انگليسي در ابتدای کار مطالعه برای کنکور سراسری در مبحث «کلوز تست» و «ردينگ» مشکل داشتم؛ اما به کمک تست زدن منظم و مداوم (هفته‌اي دو روز تست زبان مي‌زدم ) مشکلم در این مباحث به طور کامل حل شد.
 
الهام حبيب زاده،رتبۀ 4 گروه آزمايشي علوم انساني در آزمون سراسري93، زبان خارجي  7/86 درصد:
تا پايان ترم اول سال سوم دبيرستان، کلاس زبان مي‌رفتم. براي همين مشکل خاصي در اين درس نداشتم؛ البته دو روز در ميان، با توجه به برنامه مطالعاتي مدرسه، يک روز واژگان يک درس زبان و روز بعد گرامر همان درس را مي‌خواندم و تست مي­زدم؛ در ضمن سعي مي‌کردم که هر دو روز يک بار، يک «ردينگ» و يک «کلوز تست» بزنم و در نهايت، تست‌هاي دو کتاب «ردينگ» استاندارد موجود در بازار را به طور کامل حل کردم.
 
اميد شمس اللهي،رتبۀ 2 گروه آزمايشي علوم انساني در آزمون سراسري93، زبان خارجي 7/94درصد :
 از سال دوم راهنمايي، شروع به ديدن فيلم‌هاي سينمايي به زبان اصلي کردم. اوايل با زير نويس فارسي مي‌ديدم بعدها با زير نويس انگليسي، و در نهايت بدون زير نويس مي‌ديدم و همين طور زبانم به تدریج خوب شد و مشکل خاصی در جلسه کنکور نداشتم.
 
پوريا ياراحمدي،رتبه 3 گروه آزمايشي علوم تجربي در آزمون سراسري 92، زبان خارجي 84 درصد :
به دليل اينکه در گذشته به کلاس زبان رفته بودم، از نظر دانستن معني لغت مشکلي نداشتم؛ فقط متن‌هاي انگليسي زيادي مي‌خواندم که سرعتم بالا برود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.