اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی/ از آموزش به رانندگان تاکسی تا پرورش انواع میوه

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به رشته های جدید این دانشگاه از جمله آموزش به رانندگان تاکسی، بنکداری، کالاهای چرمی و برخی رشته های مرتبط با صنفهای فعال کشور اشاره کرد.

عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری مهر، با بیان اینکه 65 درصد دانش آموختگان علمی کاربردی جذب بازار کار رشته خود می شوند، ادامه داد: فردی که در حوزه علمی کاربردی تحصیل کرده صلاحیت حرفه ای بهتری دارد و به بازار کار نزدیکتر است و مسیر تحصیلش هم بسته نمی شود.

 

حل مشکل معافیت دانشجویان علمی کاربردی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که پیش از این برای دانشجویان علمی کاربردی مشکل سربازی وجود داشت، اظهار داشت: این مشکل برای دوره های پودمانی وجود داشت و به این دلیل که دوره های پودمانی با روش اصلی خود در حال اجراست افرادی که شاغل هستند خود به خود شامل معافیت سربازی می شوند. همچنین دیگر دوره های تحصیلی شامل معافیت از سربازی می شود.

اسامی رشته های جدید دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه علمی کاربردی درباره رشته های خاصی که در این دانشگاه جدید هستند، نیز اظهار داشت: هر چه را در جامعه تصور کنید در علمی کاربردی می تواند تبدیل به رشته شود، به عنوان مثال رشته های مرتبط با مترو در دانشگاه مجوز گرفته اند حتی پرورش انواع میوه نیز قابلیت تبدیل به رشته تحصیلی را دارد.

وی افزود: گویندگی ورزشی که کاملاً از سایر رشته های گویندگی جداست هم اکنون در دانشگاه علمی کاربردی پرسپولیس راه اندازی شده است، علاوه بر این؛ رشته های مداحی و قرآن در علمی کاربردی با توجه به اینکه مداحان آشنایی خاصی با موسیقی ندارند، مجوز گرفته است.

پورعباس همچنین با اشاره به راه اندازی سایر رشته ها، خاطرنشان کرد: رشته های آرایش و پیرایش، آموزش به رانندگان تاکسی هم در این دانشگاه تدریس می شوند و هر راننده تاکسی باید بتواند آداب معاشرت، روانشناسی ارتباط همچنین زبان انگلیسی را در برخورد با یک مسافر خارجی بیاموزد.

به گفته رئیس دانشگاه علمی کاربردی، تمام شهرکهای صنعتی این توانایی را دارند که یک واحد علمی کاربردی هم داشته باشند و برخی از این شهرکها هم اکنون این مرکز را دارند.

وی در انتها تاکید کرد: راه اندازی مرکز علمی کاربردی در هر صنفی توسط دانشگاه انجام شده است. در این خصوص می توان به صنف انواع کالاهای چرمی، صنف املاک، بنکداری، طلا و جواهر اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.