استراتژی برگشت

همانطور که می دانید لازمه‌ی موفقیت در آزمون‌های تستی در کنار تسلط و یادگیری کامل مباحث، آشنایی با تکنیک‌های خاص است.این تکنیک‌ها مجموعه‌ای از روش‌هایی هستند که به شما در مدیریت عوامل دخیل در آزمون کمک می‌کنند.

استراتژی برگشت راهکاری کارآمد برای بهبود درصد پاسخ‌گویی، کاهش اشتباهات و مدیریت زمان است.

images

این نکته مهم و کلیدی را همواره بخاطر داشته باشید که در هر امتحان و آزمون، زمان حرف اول را می‌زند و به نوعی عامل محدود و کنترل‌کننده است ولی در عین حال می‌تواند به‌راحتی تحت کنترل دانش‌آموزان باشد و این نیازمند تسلط و داشتن راهکار است.

ابتدا باید یاد بگیرید همه‌ی تست‌ها را حتی در منزل با در نظر گرفتن زمان کار کنید. این بر سرعت عمل شما تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

در کنار این مورد به کار بردن تکنیک × و – نیز ضروری است تا هم سؤالات را به سه دسته تقسیم کنید و هم زمان را در اختیار بگیرید.با این کار شما زمان خود را برای سؤالی که بلد نیستید از دست نمی‌دهید و آن را ذخیره می‌کنید.

دسته‌بندی سؤالات باعث منظم شدن ذهنتان خواهد شد و می‌دانید که بعد از پاسخ‌گویی به سؤالاتی که کاملاً بلد هستید، برای کدام‌ها می‌توانید زمان بیش‌تری اختصاص دهید و به سراغ کدام‌ها نروید.

اکنون استراتژی برگشت به شما کمک خواهد کرد تا از زمانی که ذخیره کرده‌اید به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید؛ یعنی این زمان را به سؤالاتی اختصاص دهید که احتمال دارد به جواب درست برسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.