استراتژی عبور از موانع

آرزو کردن، کار ساده‌ای است؛ یک لحظه، یک حس خوب و یک آرزو؛ ولی تحقق آرزو، کار ساده‌ای نیست و بستگی به نوع آرزو دارد. آرزو برای موفقیت در امر تحصیل، آرزویی است که بدون تلاش و پشتکار، به رؤیایی دست‌نیافتنی تبدیل خواهد شد.

وقتی همه‌ی شرایط به نفع ماست و همه چیز آماده و مهیا برای موفق شدن، این موفق شدن، لذتی ندارد. موفقیت واقعی آن است که خودمان تلاش کنیم و سختی  بکشیم، تجربه کسب کنیم و راه رسیدن به آن را با تلاش و سخت‌کوشی هموار کنیم و آن گاه حس خوب موفقیت را درک کنیم.

images

این نکته مهم و کلیدی را همیشه به یاد داشته باشید که پیمودن هیچ مسیری ساده نیست و همواره موانعی بر سر راه وجود دارد. نوع نگاه ما به موانع، بسیار مهم است.

اگر آن‌ها را بزرگ‌نمایی کنیم و با رسیدن به آن‌ها، بترسیم و کم بیاوریم، اعتمادبه‌نفس لازم برای عبور از آن‌ها را نخواهیم داشت و رفته رفته موانع کوچک به موانعی بزرگ و غیر قابل عبور تبدیل خواهند شد و اتفاقی که نباید بیفتد، واقع خواهد شد و مانع پشت سر مانع قرار خواهد گرفت.

وقتی به خودمان و توانایی‌های‌مان اطمینان داریم، عبور از هیچ مانعی، غیر ممکن نیست. با تدبیر و استراتژی می‌توانیم از تک تک آن‌ها عبور کنیم و اعتمادبه‌نفسمان را به اندازه‌ای بالا ببریم که عبور از موانع بزرگ را هم غیر ممکن ندانیم.

همه چیز به خودمان و نوع دیدگاهمان بستگی دارد؛ هم می‌توان به مشکلات و موانع خندید و از آن‌ها عبور کرد و هم می‌توان در برابر آن‌ها ضعف نشان داد و پشت سر موانع باقی ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.