استفاده هوشمندانه از دوران طلایی نوروز

همانگونه که بارها و بارها گفته ایم یکی از دلایل اصلی موفقیت رتبه های برتر کنکور سراسری، استفاده هوشمندانه و زیرکانه از زمانی است که در اختیار دارند.

آنها در زمان هایی که دیگران درس نمی خوانند به شدت درس میخوانند که دوران عید نیز دقیقا یکی از همین زمان ها می‌باشد.به همین دلیل این دوره را دوره ی طلایی می‌نامیم. به خاطر داشته باشید که در این ایام می‌توانید جهش قابل ملاحظه ای داشته باشید به شرط آنکه:

index

1- زیاد زحمت بکشید. تفریحات و دید و بازدید و مسافرت و تلویزیون را کنار بگذارید و فقط حداکثر 1-2 روز را به خودتان مرخصی بدهید و در بقیه روزها درس بخوانید.

2- حتما سعی کنید با یک برنامه اصولی، دقیق و جامع درس بخوانید تا کیفیت و بازدهی مطالعه شما در کنار افزایش کمیت مطالع تان، چند برابر شود.

3- برنامه آزمون آزمایشی که در آن شرکت می کنید مسیر صحیح هدف گذاری برای مطالعه در ایام نوروز را به شما نشان می دهد بنابراین بر مبنای بودجه بندی آزمون مطالعه نمایید.

توصیه به دانش آموزان رشته تجربی : درس زیست شناسی درس اصلی شماست پس سعی کنید این درس را هر روز در برنامه خود قرار دهید و پس از زیست شناسی درس شیمی را قرار دهید ودروس ریاضی و فیزیک راکنار نگذارید.

توصیه به دانش آموزان رشته ریاضی: حساب دیفرانسیل و فیزیک اهمیت تعیین کننده ای در کنکور دارند اما در عین حال به هندسه و ریاضیات گسسته کم توجهی نکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.