اصولی کلیدی برنامه ریزی برای کنکور سراسری(بخش اول)

برنامه ریزی یک دغدغه ی بزرگ تبدیل شده برای بچه های کنکوری که سعی میکنیم خیلی کوتاه و در عین حال مفید و موثر بهش بپردازیم:

اول از همه لازمه به دو تا نکته مهم اشاره کنیم:
دیر شروع کردن بهتر از هرگز شروع نکردنه!

یک پایان خوب از یک شروع خوب بهتره!

به طور کلی واسه موفقیت توی کنکور ۴ اصل لازمه
۱٫ هدف
۲٫ عزم و اراده
۳٫ برنامه
۴٫ تلاش و پشت کار

البته اصل پنجمی هم هست به اسم زمان که ما اینجا بهش نمی پردازیم و هدف رو کسب بهترین نتیجه ی ممکن در زمان باقی مونده تعیین می کنیم.

index

مرحله ی ۱)  هدف؛ همونطور که گفتم چون زمان کمی مونده باید یه هدف منطقی داشت، مثلا کسب بهترین نتیجه ی ممکن در زمان باقی مونده. منتها اگه وقت به اندازه ی کافی بود اونوقت با یه برنامه ی دقیق تر یه هدف متناسب با زمان و اراده ای که داشتیم تعیین می کردیم.

 

مرحله ی ۲) عزم و اراده؛ با خودت رو راست باش، تصمیم بگیر برنامه ای رو که چیدی اجرا کنی! اینجوری شک نکن که می تونی به هدفی که واسه خودت تعیین کردی برسی!

 

مرحله ی ۳) برنامه؛ خب هدف که تعیین کردی، واسه رسیدن به اون هدفم تموم اراده و عزمت رو جزم کردی و به امید خدا میریم که متناسب با این هدف و اراده و البته زمان باقی مونده یک برنامه ی توپ بچینیم که ما رو به هدفون برسونه! (این مرحله اختصاصی تر توضیح داده میشود!)

 

مرحله ی ۴) تلاش و پشتکار؛ خب تو یه هدف داری و یه برنامه واسه رسیدن به اون هدف ؛ تصمیم گرفتی (عزم و اراده) (اراده کردی) که برنامه ات رو اجرا کنی و به هدفت برسی،خب اجرای این تصمیم و اجرای برنامه برای رسیدن به هدف مستلزم تلاش و پشتکار فراوانه! پس با توکل به خدا، تموم تلاشتو واسه اجرای دقیق و منظم برنامه ای که چیدی انجام بده تا به امید خدا به هدفی که داری برسی!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.