افزايش ساعت مطالعه در نيم سال دوم

در آغاز نیم‌سال دوم سال تحصیلی بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری تصمیمی راسخ گرفته‌اند که بهتر از نیم‌سال اول عمل کنند. شاید شما نیز در زمره‌ی کسانی باشید که نیم‌سال دوم را ماه مهر دیگری می‌پندارند و اولین گامتان را برای بهتر شدن و پیشرفت، افزایش ساعت مطالعه بدانید.

اما آیا به یک‌باره این تغییر قابل اعمال است؟ آیا این تغییرات ناگهانی و زیاد در ساعت مطالعه ماندگار است؟ آیا شنیده‌اید که سنگ بزرگ علامت نزدن است؟ دوستان عزیزم برای پیشرفت کردن باید خوب خواند و برای خوب خواندن هم باید زیاد خواند؛ اما سعی نکنید به یک‌باره ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید بلکه به صورت پله پله و با آرامش و با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و رقابت با خودتان این تغییر و پیشروی را اعمال کنید.

sadf

افزایش ساعت مطالعه به یک باره ممکن است در کوتاه‌مدت رضایت‌بخش باشد اما در درازمدت بدون شک باعث خستگی و بی‌انگیزگی و کاهش بازدهی شما در یادگیری خواهد بود. می‌توانید برای افزایش ساعت مطالعه‌ی خود نیز هدف‌گذاری کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشید و هر بار دقایق کوتاهی را به ساعت مطالعه‌تان بیفزایید.

راز موفقیت در مطالعه، پیوستگی آن است. ممکن است در طول یک روز به طور کامل شرایط درس خواندن را نداشته باشید اما نباید اجازه دهید که آن روز را کامل از دست دهید و ساعت مطالعه‌ای نداشته باشید. این عبارت زیبا همیشه یادمان باشد که:رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.