امشب آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 93

مشاور عالی سازمانسنجش آموزش کشور با اشاره به آخرین مهلت صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال 93 گفت: داوطلبان تا ساعت 24 امشب فرصت دارند کارت کنکور خود را دریافت کنند و داوطلبان دو گروه ریاضی – فنی و هنر تا ظهر امروز کارت خود را دریافت کنند.

دکتر حسین توکلی افزود: تاکنون 786 هزار نفر معادل 76 درصد کارت آزمون خود را دریافت کردند که در این میان افرادی که کارت گروه های دوم و سوم را داشتند نیز دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پایان مهلت دریافت کارت در امشب، آندسته از داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی و هنر که فردا آزمون دارند حتما تا ظهر امروز حتما کارت خود را دریافت کنند تا در صورت وجود مغایرت های (جنس، دين، زبان خارجي امتحاني، معلوليت و بهياری) از ساعت 14 تا 18 امروز به باجه های رفع نقص مراجعه کنند.

توکلی در ادامه صحبتهایش اظهار داشت: برای آزمون صبح درب حوزه های امتحانی ساعت 7 صبح و برای آزمون بعدازظهر ساعت 14:30 بسته می شود.

آزمون سراسری سال 93 برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، همچنین برای کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه 5، جمعه 6 و شنبه 7 تیرماه در 364 شهرستان و بخش مختلف کشور و 15 کشور خارجی برگزار می شود.

بنابر آخرین آمار یک میلیون و 31 هزار و 322 نفر متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 93 شده اند که از این تعداد 608 هزار و 852 نفر زن و 422 هزار و 470 مرد و به عبارت دیگر 59.04 درصد زن و 40.96 درصد مرد هستند.

شسس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.