انتخاب خوب، آينده دلپذير(راهکارهای کلیدی برای انتخاب رشته بهتر-بخش دوم)

در بخش اول به بیان اهمیت و جایگاه انتخاب رشته صحیح در آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان کنکور پرداختیم.در این بخش به ارایه نکاتی کلیدی برای انجام هرچه بهتر انتخاب رشته می پردازیم.
 
وقت بگذاريد
 
درباره اهميت انتخاب رشته برايتان توضيح داديم. به دليل همين اهميت و از آنجايي که انتخاب رشته بر آينده و زندگي شما تاثير مي‌گذارد، حتماً براي آن وقت بگذاريد. با خود نگوييد که پس از اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري چاره انديشي خواهم کرد؛ بلکه از همين الان دست به کار شويد.
 
لازم نيست که همه ساعات روز را به انتخاب رشته اختصاص دهيد، بلکه اگر در روز يک يا دو ساعت را به اين کار اختصاص دهيد کافي است. اگر اين کار را بکنيد، خواهيد ديد که چقدر در هنگام انتخاب رشته، فکر شما با تشويش و استرس کمتري توان انتخاب و گزينش صحيح رشته‌ها را خواهد داشت.
 
index

بررسي و تحقيق کنيد
 
يکي از کارهايي که همه انسان‌هاي موفق انجام مي‌دهند اين است که قبل از هر کاري درباره جوانب مختلف آن کار بررسي و تحقيق کرده و سپس مبادرت به تصميم گيري و انجام آن کار مي‌کنند.
 
شما داوطلب عزيز براي کنکور سراسری تلاش زيادي کرده، وقت زيادي گذاشته و هزينه صرف کرده‌ايد؛ اما با تمام اين زحمات و سختي‌ها، در کنار اين موضوع که انتخاب رشته، انتخاب راه زندگي و آينده بيشتر شماست، تحقيق و بررسي را فراموش نکنيد و تا آنجا که مي‌توانيد، درباره جوانب رشته ها و دانشگاه‌هايي که به آنها علاقه‌مند هستيد، درباره رشته‌هاي خوب و پر کار گروه امتحاني خود، در خصوص رشته هاي جديد، ميزان سختي و آساني هر رشته و خلاصه در تمام جوانب آنها پرس و جو کنيد. اين پرس و جوها به شما کمک خواهد کرد تا با چشم بازتر و درست‌تر انتخاب رشته کنيد.
 
در حال حاضر، به دليل سهولت دسترسي به اخبار و اطلاعات و امکانات زيادي که براحتي در اختيار همگان قرار مي‌گيرد، تحقيق و بررسي هم راحت تر شده است. از جمله کارهايي که مي‌توانيد انجام دهيد اين است که دانشجوياني را که در رشته‌ها و دانشگاه‌هاي مورد نظر شما تحصيل مي‌کنند، يافته و درباره رشته‌ها و دانشگاه‌هاي مورد نظر خود پرس و جو کنيد.
 
ضمناً مي‌توانيد به سايت‌هاي مختلف سر بزنيد و اطلاعات زيادي در اين باره گردآوري کنيد. علاوه بر سايت‌هاي عمومي، سايت دانشگاه‌هاي مختلف هم اطلاعاتي درباره رشته‌ها و امکانات دانشگاه به شما ارايه خواهد داد؛ حتي درباره شهرهايي که دانشگاه‌هاي مورد نظرتان در آنجا قرار دارد، آب و هوا، ميزان دوري و نزديکي آن به محل سکونت شما، امکانات شهر مورد نظر و … هم در سايت‌ها اطلاعاتي پيدا مي‌کنيد؛ پس منتظر چه هستيد؟ وقت را تلف نکنيد و به اين تحقيق و پرس و چو به عنوان يک تفريح نگاه کرده و اطلاعات خود را تا هنگام اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري گردآوري کنيد تا بموقع از آنها استفاده نماييد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.