انتخاب خوب، آينده دلپذير(راهکارهای کلیدی برای انتخاب رشته بهتر-بخش اول)

بسياري از داوطلبان عزيز بعد از آزمون سراسري گمان مي‌کنند که ديگر همه چيز تمام شده است و بعد از اعلام نتايج و انتخاب رشته، بايد منتظر نتيجه نهايي بمانند.درست است که کنکور به گونه‌اي که شما عزيزان تصور مي‌کنيد، پايان پذيرفته است، اما هنوز تا نتيجه گيري نهايي از کنکور، کارهايي وجود دارد که با انجام آن مي‌توانيد نتيجه خوب يا غير قابل قبولي از تلاش و کنکور خود بگيريد.
 
نکته بسیار مهمی که در اینجا بایستی به آن اشاره کرد این است که اين کارها به طور مستقيم به انتخاب رشته شما داوطلبان عزيزان مربوط مي شود. باور کنيد که يک انتخاب رشته درست و اصولي، مي‌تواند تاثير زيادي بر آينده تحصيلي و شغلي شما گذارد و يک انتخاب رشته بد و نادرست هم مي‌تواند باعث شود تا بخش قابل ملاحظه‌اي از تلاش و کوشش شما نقش بر آب گردد.
 
choices_web

 
 هر سال وقتي دانشجويان براي اولين بار، هم ورودي هاي خود را در دانشگاه مي‌بينند، بلافاصله اين سؤال برايشان مطرح مي‌شود و از آنها مي‌پرسند که «رتبه شما چند بود؟» و گاهي در کمال ناباوري، مطلع مي‌شوند طيف رتبه‌هايي که در يک رشته و دانشگاه پذيرفته شده‌اند، تفاوت کم يا حتي اختلاف فاحشي با يکديگر دارد.
در چنين شرايطي، گروهي از دانشجويان با اطلاع از رتبه‌هاي افراد ديگر دريغ و افسوس مي‌خورند؛ زيرا با رتبه‌اي نزديک يا حتي بهتر از رتبه برخي از دانشجويان ديگر، مجبور شده‌اند که در رشته‌ها يا دانشگاه‌هاي پايين‌تر تحصيل کنند. اينجاست که تفاوت يک انتخاب رشته خوب و انتخاب رشته بد يا غير اصولي و شتاب زده مشخص مي‌شود. بيشتر کساني که در زمان اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري موفق مي‌شوند در رشته‌هاي خوب و متناسب يا حتي بهتر از رتبه خود مشغول به تحصيل شوند، کساني هستند که پس از کنکور تا زمان انتخاب رشته با چشم باز و حوصله فراوان تحقيق کرده و تمام جوانب موضوع را بررسي نموده‌اند.  
 
ما در اين سلسله از مقالات مي‌خواهيم با شما عزيزان درباره يک انتخاب رشته خوب و اصولي صحبت کنيم. حتماً همه شما مي‌دانيد که تا اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري زمان زيادي باقي نمانده است. اگر مي خواهيد انتخاب رشته خوبي داشته باشيد و از نتيجه زحمات خود بخوبي استفاده کنيد، مي‌‌بايست حتماً روي جنبه‌هاي مختلف انتخاب رشته از هم اکنون فکر و تحقيق کنيد.
 
حتماً به اين موضوع توجه داشته باشيد که انتخاب رشته از چنان اهميتي در ميان مشاوران کنکور برخوردار است که بسياري، آن را جزوي از کنکور مي‌دانند؛ يعني خوب يا بد انتخاب رشته کردن، همان قدر اهميت دارد که خوب يا بد در آزمون سراسري شرکت کردن. براي اينکه انتخاب رشته خوبي داشته باشيد حتماً به نکاتی که در بخش های آینده ارایه می شود توجه کرده و تمام زواياي هر موضوعي را که  به شما عزيزان اشاره مي‌شود بخوبي بررسي کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.