اهمیت برنامه ریزی دقیق و اصولی در سال کنکور

به نظر کارشناسان بیش از 85 درصد سؤالات آزمون سراسری در سطح ساده یا متوسط طرح می‌شود. حتماً می‌دانید که تمام سؤالات از داخل کتاب درسی است؟ پس چه عاملی باعث سخت شدن آزمون سراسری می‌شود؟

بدون تردید مهم‌ترین عامل، حجم زیاد مطالبی است که باید در یک جلسه‌ی 4 ساعته در ذهن داشته باشید و به سؤالات مربوط به آن با توجه به شرایط خاص روحی، روانی، فیزیکی و محیطی کنکور سراسری پاسخ دهید.

حال با توجه به نکات گفته شده در بالا، آیا می‌شود با روش‌های معمول مطالعه و برنامه‌ریزی در آزمون سراسری موفق بود؟

آیا در صورتی که از ابتدای مهرماه شروع به کار کنیم به تمام مطالعات، تمرین‌ها، تست‌ها و مرورهای مورد نیاز خواهیم رسید؟

check-yes-or-no

با توجه به تجربه داوطلبان کنکور در سالهای گذشته، ثابت شده است که پاسخ این سؤالات منفی است.

هرساله تعداد زیادی از داوطلبان سال چهارم به‌خصوص در سه ماه آخرِ دوره‌ی مطالعه‌ی خود، از کمبود وقت و کم آوردن فرصت گله‌مند هستند، به تمام کارهای خود نمی‌رسند و طبیعتاً در رشته‌های مطلوب خود پذیرفته نمی‌شوند.

برای شروع در تابستان قطعاً سؤالات زیادی در ذهن شماست: مانند اینکه عمومی بخوانم یا اختصاصی؟ پایه بخوانم یا سال چهارم؟ فقط مطالعه‌ی عمقی کنم یا تست هم بزنم؟ چه کلاس‌هایی بروم؟ آیا می‌توان پایه و سال چهارم را در تابستان مطالعه کرد؟ روزی چند ساعت مطالعه کنم؟

پاسخ به این سؤالات مهم است؛ زیرا تغییر برنامه در طول یک سال درس خواندن و جبران مافات در صورت برنامه‌ریزی اشتباه با توجه به فرصت محدود پیش رو اگر غیر ممکن نباشد بسیار مشکل است و همین موضوعات،اهمیت فوق العاده بالای برنامه ریزی دقیق و اصولی در سال کنکور را مشخص می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.