اهمیت برنامه ریزی و مدیریت زمان در تابستان

فصل تابستان با گرما و زیبایی‌اش از راه رسیده است.در این فصل تعطیلی مدارس بخشی از دغدغه‌ی خانواده‌ها به چگونگی نحوه‌ی برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت فرزندان مربوط می‌شود که البته نحوه‌ی گذراندن این زمان در میان خانواده‌ها متفاوت است.

اولیای آگاه ترجیح می‌دهند فرزندشان حداقل ساعاتی از شبانه‌روز را به مطالعه اختصاص دهد؛ به همین دلیل توجه درست به مدیریت زمان و بهره‌وری بهینه از ساعاتی که در اختیارشان قرار دارد در اولویت قرار می‌گیرد؛ زیرا با مدیریت زمان می‌توان بازدهی را افزایش داد و با بهره‌گیری مناسب از آن از اتلاف وقت جلوگیری کرد.

url

در این میان، برنامه‌ریزی و مدیریت برای دانش‌آموزان سال سوم و داوطلبان کنکو سراسری سال آینده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بدین منظور قدم اول این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید مطالعه را از کدام کتاب‌ها و منابع مطالعاتی شروع کنید. بهترین تصمیمی که دانش‌آموزان کنکوری و سال سوم می‌توانند بگیرند این است که با توجه به اهمیت و سهم قابل توجه دروس پایه در آزمون سراسری به مطالعه‌ی دروس پایه بپردازند تا ادامه‌ی مسیر را راحت‌تر طی کنند.

در مورد برنامه‌ریزی برای شروع هم باید در ابتدا تعداد کتاب‌هایی را که باید مورد مطالعه قرار دهید مد نظر داشته باشید و سپس با توجه به حجم و میزان اهمیتشان و نیز تعداد هفته‌هایی که در اختیار خواهید داشت تخمین بزنید که در طول یک روز چند ساعت باید مطالعه داشته باشید. مرور و مطالعه در این ایام کمک زیادی به حفظ مطالب در حافظه‌ی بلندمدت خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.