اهمیت تحصیلی دی‌ماه

همانطور که می دانید در دی ماه، امتحانات نیم‌سال اول سال تحصیلی برگزار می‌شود. در این ایام معمولاً برنامه‌ی عادی آموزش مدارس تعطیل و یا دچار وقفه ای کوتاه مدت می شود..

به همین دلیل فرصت مناسبی به دست می‌آید که درس‌های نیم‌سال اول را جمع‌بندی کنید و کارهای ناقص را کامل و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنید. این فرصت را غنیمت بدانید و به بهانه‌ی امتحانات درس‌های نیم‌سال اول یعنی حدود 30 تا 35 درصد از محتوای کنکور را جمع‌بندی کنید.

pile_of_books_on_a_black_background_by_macinivnw-d68c8a1

اگر امتحانات دی‌ماه را به‌خوبی پشت سر نگذارید در برنامه‌ریزی نیم‌سال دوم یعنی ماه‌های بهمن و اسفند دچار آشفتگی می‌شوید؛ چون مباحث نیم‌سال دوم سنگین است. از طرفی مطالعه‌ی هم‌زمان درس‌های باقی‌مانده‌ی پایه در کنار درس‌های نیم‌سال دوم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و نواقص نیم‌سال اول را دشوارتر می‌سازد.

برخلاف درس‌های پایه، فرصت تکرار درس‌های پیش‌دانشگاهی کم‌تر است و باید از همین فرصت امتحانات استفاده کنید و آن‌ها را خوب بخوانید و تکرار کرده و در نهایت جمع‌بندی کنید.

امتحانات همه را وادار به خواندن درس‌های نیم‌سال اول می‌کند. نباید فراموش کرد که چگونگی گذر از ایام امتحانات نقش مهمی در موقعیت رقابتی شما دارد؛پس مراقب موقعیت خود باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.