اهمیت خودآزمایی‌ها و تمرین‌های کتاب درسی

سؤال‌ها، خودآزمایی‌ها و تمرین‌های کتاب‌های درسی شامل مباحث کلیدی و مهمی برای یادگیری و گسترش دامنه‌ی اطلاعات ما هستند.اغلب دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری اشتباه فکر می‌کنند که با فهمیدن مطالب آموزشی و مثال‌های کتاب درسی می‌توان در آزمون‌ها درصدهای بالایی کسب کرد و خیال می‌ کنند که به همین راحتی می‌توانیم علم و داشته‌های آن را دور بزنیم!

در اکثر کتاب‌های درسی به این نتیجه می‌رسیم که نمی‌شود با خواندن مطالب و مباحث کتاب درسی تمرین‌های همان قسمت از کتاب درسی را حل کرد.بنابراین ادامه فرایند یادگیری با تمرکز بر تمرینات کتاب درسی ضروری است.

url

تمرین‌ها و خودآزمایی‌های کتاب‌های درسی جزء قسمت‌های آموزشی هستند و حل آن‌ها و حتی جواب آن‌ها بخشی جدایی ناپذیر از آموزش و یادگیری هستند و صرف خواندن مطالب و مباحث درسی به هیچ وجه یادگیری ما را کامل نخواهد کرد.

همانگونه که بارها گفته ایم تمرکز و دقت بر تمرین‌های کتاب‌های درسی عامل درک عمیق و درست مطالب درسی است.

پیشنهاد می‌شود بعد از حل تمرین‌های کتاب درسی و رسیدن به جواب‌ها و تحلیل پاسخ‌های آن‌ها دوباره با دید متفاوت به سراغ مطالب و مباحث درسی بروید و کتاب‌های درسی خود را چندین بار در مراتب علمی متفاوت بررسی و تجزیه و تحلیل کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از مطالعه بدست آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.