اهمیت درس زمین شناسی در کنکور تجربی

چرا زمین‌شناسی بخوانیم؟

همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان متقاضی زیرگروه یک تجربی، درس زمین‌شناسی را بطور کامل کنار گذاشته و به آن اهمیت نمی‌دهند. خوب است بدانید که اگر شما دانش آموز تراز بالا هستید بهتر استحتما درس زمین‌شناسی را بخوانید؛ چون:

1. در نمره‌ی خام شما تأثیرگذار است و به دلیل کم‌توجهی و بی‌توجهی بسیاری از دانش‌آموزان می‌تواند درسی ترازآوربرای شما محسوب شود.

2. شاید تا بعد از انتخاب رشته بخواهید در رشته‌هایی به جز پزشکی و دندان‌پزشکی (که زیرگروه 1 هستند) نیز انتخاب رشته کنید. مثلاً داروسازی. در این زیرمجموعه‌ها درس زمین‌شناسی ضریب دارد، پس بهتر است به آن هم در کنار سایر درس‌ها توجه شود.

اگر دانش آموز تراز متوسط یا پایین هستید بهتر است درس زمین‌شناسی را بخوانید؛ چون:

1. از آن‌جا که بسیاری از دانش‌آموزان تجربی این درس را کنار می‌گذارند با مطالعه‌ی این درس به راحتی قادر به سبقت گرفتن از رقیبان خود و کسب نمره‌ی بهتر هستید.

2. با توجه داشتن به درس زمین‌شناسی سبقت گرفتن از هم‌ترازهای‌تان سریع‌تر صورت می‌گیرد و نتیجه‌ی بهتری در کنکور کسب می‌کنید.

پس در دوران جمع‌بندی زمین‌شناسی را فراموش نکنید.

77993265545487485693

۸ comments on “اهمیت درس زمین شناسی در کنکور تجربی

  1. حانی می‌گه:

    سلام واسه داروسازی چقد موثره؟

  2. ناشناس می‌گه:

    سلام خسته نباشید… خواستم بدونم براى روانپزشکى تو کنکور زمىن شناسى مهمه؟

  3. فاطمه می‌گه:

    من با نظرتون موافقم ! بعد میشه یه کتاب خوب برای زمین معرفی کنید ؟! کتابی که هم درسنامه و نکات کاملی داشته باشه هم تست های مناسب ؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.