اهمیت دفتر برنامه ریزی در پیشرفت درسی

یادتان می‌آید اوایل هفته‌ی گذشته ناهار چه خوردید؟ ماه گذشته چه‌طور؟ پاسخ دادن به این سؤال که هیچ، حتی گاهی برای گفتن ناهار روز گذشته نیز ابتدا فکر می‌کنیم و سپس پاسخ می‌دهیم. می‌دانید چرا؟

واضح است که جزئیات آن‌چه گذشته، فراموش‌شدنی است؛ اما در عوض افرادی نیز هستند که در آشپزخانه برنامه‌ی غذایی می‌نویسند و طبق آن پیش می‌روند. اگر از این افراد چنین سؤالاتی بکنیم به آسانی به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

هدفم از چنین مقدمه‌ای این است که به این موضوع توجه داشته باشید که دانش‌آموزانی نیز هستند که اهمیت دفتر برنامه‌ریزی را در پیشرفت درسی خود نادیده می‌گیرند.

372px-Minduka_Notebook

وقتی فراموش می‌کنیم هفته‌ی گذشته چه خورده‌ایم چگونه جزئیات مطالعه‌ی هفته‌ی گذشته‌ی خود را به خاطر می‌آوریم؟ در عوض اگر برنامه و عملکرد خود را در طی سال تحصیلی یادداشت کنیم هر زمان می‌توانیم از نوشته‌های خود در راستای بهبود عملکردمان استفاده کنیم.

برای آن‌که بدانیم عملکردمان از روزها و ماه‌های گذشته چگونه بوده است و در چه مباحثی نیاز به توجه بیش‌تر داریم و در چه مباحثی کم‌کاری کرده‌ایم و کجا عملکرد مناسبی داشته‌ایم که آن را الگوی سایر بخش‌ها قرار دهیم، بهترین و کامل‌ترین ابزار، دفتر برنامه‌ریزی است؛

دفتری که ضروری‌ترین موارد برای یک برنامه‌ریزی صحیح و کامل را دارد.بنابراین از تکمیل دفتر برنامه ریزی در فرایند مطالعاتی خود تحت هیچ شرایطی غافل نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.