اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد و ویژگی های آن

اکنون کمتر داوطلبی را می‌توان یافت که در اصل مفید و بلکه لازم بودن آزمون‌های آزمایشی شک و تردید داشته باشد.

بدیهی است هنگامی‌که آزمون سراسری با این گستردگی و رقابت نزدیک در یک جلسه برگزار خواهد شد، شرکت در آزمون‌های مشابه (آزمون‌های آزمایشی) می‌تواند فواید و نتایج مثبت قابل توجهی برای هر داوطلب به همراه داشته باشد.

reverse-engineering

گاهی برخی از داوطلبان به دلیل عدم آشنایی کامل با کارکرد و اهداف آزمون‌های آزمایشی، آن‌چنان که شایسته است؛ بهره‌ی شایسته و بایسته را از این آزمون‌ها نمی‌برند.

به عبارت دیگر با تحلیل غلط از نتایج یک یا چند آزمون که در آن شرکت کرده‌اند، نتایج غلطی می‌گیرند که نه تنها هیچ کمکی به آنان نمی‌کند، بلکه بسیاری از اوقات موجب گمراهی ایشان می‌شود که این امر در بسیاری از موارد صدمات غیرقابل جبرانی را به ایت دسته از داوطلبان وارد می آورد.  

بدون شک یکی از ابزارهای مهم یادگیری، آزمون و امتحان است. به طوری که استفاده از آزمون‌های آزمایشی برای دانش‌آموزان خصوصاً در سال آخر، یک اصل اساسی و کلیدی به شمار می آید.

شرکت در کنکورهای آزمایشی استاندارد که برنامه‌ی مطالعاتی آن با برنامه‌ی آموزشی مدرسه و معلمان همخوانی داشته باشد، دارای سؤالات هدف‌دار و مناسب باشد و کارنامه و خدمات پس از آزمون مناسبی نیز در اختیار دانش‌پژوه قرار دهد، می‌تواند بسیار مفید و سودمند باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.