اهمیت نیم‌سال دوم و دوره‌ی طلایی نوروز

معمولاً از نیم‌سال دوم سال تحصیلی با عنوان شروعی مهم‌تر یاد می‌شود و مشاوران و معلمان مدارس بر تلاش و سخت‌کوشی بیش‌تر دانش‌آموزان در نیم‌سال دوم تأکید می‌کنند. دانش‌آموزان در نیم‌سال دوم به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته‌ی اول دانش‌آموزانی هستند که با برنامه پیش رفته‌اند و به اهداف تعیین‌شده دست یافته‌اند و دسته‌ی دوم دانش‌آموزانی هستند که بنا بر دلایلی نتوانسته‌اند به همه‌ی آن‌چه در نیم‌سال اول می‌خواستند دست پیدا کنند.

نیم‌سال دوم برای دانش‌آموزان شروعی مهم‌تر خواهد بود و دانش‌آموزان تجربه‌های بیش‌تری خواهند داشت و می‌توانند با استفاده از آنها پیشرفت قابل توجهی داشته باشند.

images

دانش‌آموزانی که به دلایلی از جمله عدم استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و منابع و کتاب‌های کمک‌آموزشی استاندارد و عدم رعایت کمیت و کیفیت مطالعه یا عدم توجه به مطالعه‌ی تستی در نیم‌سال اول به اهداف خود دست نیافته‌اند به‌راحتی فرصت جبران عقب‌ماندگی‌ها را خواهند داشت.

از سوی دیگر در نیم‌سال دوم مهم‌ترین ایستگاه جبرانی سال یعنی دوران طلایی نوروز قرار دارد و دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند با برنامه‌ریزی درست و اصولی برای عید نوروز بر یادگیری و تسلط بر درس‌ها بیفزایند.

 اکنون عبارت شروعی دوباره یا شروعی مهم‌تر عنوانی کاملاً مناسب برای شروع نیم‌سال دوم است. نیم‌سال دوم با داشتن دوره‌ی طلایی نوروز می‌تواند شروعی دوباره برای سخت‌کوشی و تصمیمی دوباره در راستای حل مشکلات آموزشی و پیشرفت دانش‌آموزان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.