اهمیت و روش مطالعه دروس عمومی برای کنکور

یکی از مهم ترین مسائلی که شما برای آمادگی در آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری بایستی به آن توجه کنید این است که وقت مناسبی را به مطالعه دروس عمومی اختصاص دهید. بعضی از داوطلبان فکر می کنند که با یادگیری دروس اختصاصی و آمادگی کامل در این درسها برای کنکور می توانند از دروس عمومی صرف نظر کرده و رتبه خوبی هم کسب نمایند.

یکی از دلایل عدم مطالعه دروس عمومی این است که داوطلبان فکر می کنند وقتی را که می توانند برای دروس اختصاصی داشته باشند دروس عمومی از آنها می گیرد و نکته دیگر اینکه بعضی از آنها به علت ضعف در دروس عمومی، مثل عربی و زبان انگلیسی به جای حل مشکل و یادگیری این درسها با استد لالی غلط سعی می کنند با تمرکز بر درسهایی که در آن مشکلی ندارند خود را قانع کنند که نخواندن این دروس مشکلی برای آنان بوجود نخواهد آورد. اما باید به خاطر داشته باشید که نخواندن دروس عمومی اشتباه بزرگی است که باعث می شود داوطلبان دیگر به راحتی بر شما پیشی بگیرند.

پس حتما به این نکته بسیار مهم و کلیدی توجه کنید که برای موفقیت در کنکور به هیچ وجه از مطالعه هیچ کدام از دروس عمومی غافل نشوید؛ زیرا خواندن دروس عمومی به شما این امکان را می دهد که امکان قبولی شما در کنکور چند برابر شود که این نکته را می توان از روی کارنامه قبولی داوطلبان سالهای گذشته بخوبی متوجه شد.

پس چه داوطلبانی که از الان به فکر آمادگی برای کنکور افتاده اند و چه کسانی که تا کنون با برنامه و درست پیش رفته اند، باید توجه کنند که بخشی از وقت خود را از این زمان به بعد به دروس عمومی و مطالعه آناختصاص دهند. توصیه ما در این خصوص این است که :

1) اگر تا به حال خواندن دروس عمومی را برای کنکور شروع نکرده اید با یک تصمیم جدی از همین امروز شروع کنید.

2) در کنار دروس تخصصی هر روز 2 یا 3ساعت یا بیشتر را با توجه به میزان آگاهی و مهارتتان در دروس عمومی برای این دروس در نظر بگیرید. اگر شما مطالب را به تدریج خوانده و در زمان های مناسبی برای آنها مرور در نظر بگیرید حتما توانایی پاسخگویی به سئوالات بیشتری را در کنکور خواهید داشت.

3) برای هر کدام از درسهای عمومی برنامه ای داشته باشید و با حساب و کتاب پیش بروید. ببیند با این روندی که در پیش گرفته اید آیا می توانید به موقع و تا روز کنکور دروس عمومی را نیز به پایان برسانید و آنها را مرور کنید، و گر نه تغییراتی در برنامه تان ایجاد کنید.

4) مرورهای روزانه، هفتگی و ماهانه را در نظر بگیرید. تمامی مرورها را برای آخر کار و نزدیک کنکور باقی نگذارید، در این صورت، در آخر کار وقتی برای مرور سراغ کتاب می روید ممکن است تمامی مطالب یادتان برود. یک برنامه برای مطالعه دروس عمومی داشته باشید و یک برنامه برای مرور آنها، می توانید از ابزارهایی مانند جعبه لایتنر هم استفاده کنید.

5) از افرادی که کنکور را با موفقیت پشت سر گذاشته اند مشورت بخواهید و ببینید که آنها برای زدن درصد بالایی از دروس عمومی چه روندی را پیش گرفته بودند. یادتان باشد که برای موفقیت در کنکور، هم دروس عمومی و هم دروس اختصاصی را باید خوب بخوانید. به دروس عمومی هم به اندازه کافی اهمیت بدهید و آنها را پشت گوش نیندازید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.