اهمیت کتاب درسی را بیشتر بدانيد

بدون شک اولین و اصلی‌ترین منبع آموزشی برای هر دانش‌آموز در آزمون کنکور ،کتاب درسی است. بعضی از دانش‌آموزان برای مرحله‌ی ادراک مطالعه تنها به جزوه‌ی معلم اکتفا می‌کنند و اصلا به سراغ کتاب درسی نمی‌روند؛ در حالی که در چند سال اخیر اهمیت کتاب درسی در کنکور سراسری بیش‌تر شده و گاهی از تمرین‌ها و مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب درسی به طور مستقیم سؤال طرح شده است. حتی در کنکورهای سال‌های پیش چند سؤال عیناً از کتاب درسی طرح شده بود.

سؤالات کنکور فقط از کتاب‌های درسی است و قرار نیست چیزی خارج از کتاب‌های درسی طرح شود. در کنکور داوطلبان از این نظر سنجیده می‌شوند که چه کسی کتاب درسی را بهتر و عمیق تر خوانده است. اگر داوطلبان بتوانند بر متن کتاب‌های درسی تسلط کامل یابند و آن را خط به خط بیاموزند و به درک و فهم درستی از مطالب درسی برسند، در پاسخ به سؤالات از سرعت و اطمینان خاطر بیش‌تری برخوردار می‌شوند و سرعت و دقتشان در حل مسائل و تست‌های مختلف افزایش می‌یابد.

اولین گام برای موفقیت در حل سؤال‌های مرتبط با هر موضوعی در کنکور یا هر امتحان دیگری، مطالعه‌ی دقیق و خط به خط تمام محتوای کتاب درسی و احاطه‌ی کامل بر آن است.

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.