اولين بيست و پنج خانه کنکور(بخش پنجم)

در بخش پنجم از این سلسله از مقالات به بیان روش مطالعه مبحث قرابت معنایی که مهمترین مبحث درس زبان و ادبیات فارسی کنکور به شمار می رود و معمولا دربردارنده 9 تست در کنکور سراسری است می پردازیم.
 
ت) قرابت معنايي
 آخرين و شايد مهم‌ترين قسمت ادبيات کنکور، قرابت معنايي است. قرابت معنايي کاملاً به درک ادبي شما مربوط است و شايد تنها کاري که مي‌توان براي بهبود قرابت معنايي انجام داد، بالا بردن درک ادبي و درک معاني و مفاهيم شعرهاي مختلف است.
 
adab-gherabat
 
براي يادگيري بهتر قرابت معنايي سعي کنيد که کتابي تهيه کرده و مفهوم شعرهاي مختلف آن را درک و ارتباط آن را با اشعار کتاب فارسي بررسي کنيد. اصلاً لازم نيست که هر روز مقدار زيادي از اين کتاب را بخوانيد؛ حتي اگر فقط ده بيت شعر بخوانيد نيز بسيار خوب است؛
 
اما سعي کنيد که اين کار را حتماً به ‌طور مداوم انجام دهيد تا به مرور زمان، درک شما از ادبيات و اشعار مختلف بالا برود و بتوانيد راحت‌تر به سؤالات این مبحث پاسخ دهيد. البته اگر در اين قسمت از ادبيات مشکل داريد، فراموش نکنيد که در مدت کوتاه، پيشرفت فوق‌العاده‌اي حاصل نخواهد شد؛ بلکه لازم است تا نزديک کنکور، اين کار را به صورت مداوم و مستمر انجام دهيد و مطمين باشيد که نتيجه‌اش را خواهيد ديد.

شما داوطلبان عزيز بايد توجه داشته باشيد که حتماً تا قبل از عيد، حداقل يک بار، همه‌ کتاب‌هايتان را تمام و نکته‌هاي مهم و کلیدی آنها را استخراج کرده و خلاصه‌برداري نماييد و هر چند وقت يک‌بار، آنها را مرور کنيد. مطمين باشيد که حتماً موفق خواهيد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.