اولين بيست و پنج خانه کنکور(بخش چهارم)

در بخش چهارم از این سلسله از مقالات به بیان روش مطالعه مبحث آرایه های ادبی که معمولا دربردارنده 3 تست در کنکور سراسری است می پردازیم.
 
پ) آرايه‌هاي ادبي
 
آرايه‌هاي ادبي، داراي تعاريف و موضوعاتي است که تنها حفظ کردن آنها، کمک چنداني در پاسخ دادن به سؤالات نمي‌کند؛ به‌طور مثال، شايد همه بدانند که تعريف «تشبيه» چيست يا استعاره کدام است، اما نکات ريز و کاربردها و مثال‌هاي اين موارد از تعاريف آنها مهم‌تر است.براي اينکه در تست زني آرايه‌هاي ادبي موفق باشيد، حتماً سعي کنيد که بسيار تمرين نماييد. تمرين کردن در اين بخش، بسيار مهم است؛ پس سعي کنيد تا مي‌توانيد در اشعار مختلفي که در کتاب‌هاي درسي و غيردرسي آمده است، دنبال آرايه‌هاي ادبي بگرديد و سعی کنید تمام بحث هايي را که خوانده‌ايد، در اين اشعار پياده کنيد.
 
براي اينکه همه آرايه‌ها، برای مدت زمان بيشتر و به صورت بهتري و عمیق تری در ذهنتان بماند، حتماً هر آرايه را با يک رنگ خاص بنويسيد و براي هر آرايه، مثال هاي جالب و به خاطر ماندني را حفظ کنيد. با انجام منظم و مستمر اين دو کار خواهيد توانست پاسخ سؤالات آرايه‌ کنکور سراسری را نيز خودتان استنباط کنيد و آنها را علامت بزنيد؛ فقط کمي تمرين و ممارست مي‌خواهد. اگر لازم ديديد، مي‌توانيد نکته‌هاي مهم برخي از ابيات در زمينه‌ آرايه را نيز در خلاصه‌ خود وارد کنيد.
 
index

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.