اولین شرط موفقیت: حرفه‌ای فکر کن

حتماً تا به حال همه‌ی شما ورزشکاران حرفه‌ای را دیده‌اید؟ آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید چرا در رشته و زمینه‌ی ورزشی خود موفق هستند و کاملا حرفه‌ای عمل می‌کنند؟

آری درست است؛ چون هدف اصلی این دسته از افراد قهرمانی است و آن‌ها شبانه‌روز سخت تلاش می‌کنند تا در رشته‌ی خود قهرمان شوند و این تنها هدف آن‌هاست و اولین شاخصه و ویژگی‌ آن‌ها این است که تنها هدفشان ورزش است. آن‌ها به هیچ موضوعی غیر از ورزش فکر نمی‌کنند و در تمام شبانه‌روز حرفه‌ای فکر می‌کنند و حرفه‌ای ورزش می‌کنند و دومین ویژگی آن‌ها این است که تنها در یک رشته‌ی ورزشی با هدف قهرمانی ورزش می‌کنند. ورزشکاران حرفه‌ای، حرفه‌ای فکر می‌کنند؛ یعنی ذهن آن‌ها فقط و فقط روی ورزش است و به جز ورزش حرفه‌ای خود به چیز دیگری فکر نمی‌کنند. آن‌ها دائماً عملکرد خود را ثبت می‌کنند تا رکورد خود را افزایش دهند. هر کدام از ما نیز در مقاطعی از زندگی یک ورزشکاریم؛ ورزشکاری که می‌تواند حرفه‌ای عمل کند یا آماتور!

در هر صورت امسال در جایگاهی قرار دارید که باید در این مقطع از زندگی کنکور بدهید. پس اولاً با تمام قدرت و توان تصمیم بگیرید که کامل و با تمام نیرو روی همین کار تمرکز کنید و حرفه‌ای فکر کنید. حرفه‌ای بودن در کنکور هم مانند ورزش است. یک دانش آموز یا داوطلب کنکوری حرفه‌ای اولویتش کنکور است و فقط در همین زمینه تلاش می‌کند. یک کنکوری حرفه‌ای هر هفته عملکرد خود را بطور دقیق و کامل ثبت می‌کند و تلاش می‌کند تا هفته‌های بعدی رکورد خود را بهبود بخشد. پس اگر می‌خواهید به نتیجه‌ی دلخواه برسید باید قبل از هر چیز حرفه‌ای فکر کنید. باید تمام تمرکز خود را روی هدف بگذارید. باید در تمام طول مسابقه فقط به موفقیت فکر کنید. باید بدانید همان‌طور که یک دونده‌ی حرفه‌ای در لحظات پایانی مسابقه، تمام تلاشش را می‌کند تا موفق شود شما هم باید با تمام قدرت تلاش کنید. شما هم باید حرفه‌ای فکر کنید و تا لحظات آخر با تمام وجود روی هدفتان متمرکز شوید و فقط و فقط به موفقیت فکر کنید که اولین گام در راه رسیدن به موفقیت است.

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.