اولین گام در رسیدن به تمرکز

سلام

اکنون زمان تمرکز است. حتما به خوبی می دانید که در این روزها و روزهای پیشِ‌رو بیش از هر زمان دیگری احتیاج به تمرکز روی فعّالیّت‌های اصلی‌تان دارید.

این نکته مهم و کلیدی را به خاطر داشته باشید که برای ایجاد این تمرکز در نخستین گام باید از اتاق مطالعه و محلِّ نشستن‌تان آغاز کنید. چیدمان محلِّ مطالعه‌ی شما باید مرتّب و منظّم باشد به شکلی که وقتی وارد آن‌جا می‌شوید منظم و تمیز بودن ، ذهن و روحتان را آرام کند.

modernshelves29

برای دستیابی به این نظم و ترتیب  باید جزوات ، کتاب‌ها و منابع درسی و کمک درسی لازم برای دوران امتحانات و مرور و جمع‌بندی را به‌گونه‌ای قرار دهید که در کوتاه‌ترین زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشید. نوشت افزارهای مناسب نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ممکن است در نگاه اوّل این‌گونه وسایل غیر مهم به نظر یایند امّا واقعیّت این است که مطالعه بخش‌های متعدّدی دارد. یکی از آن‌ها ابزار و لوازمی است که در طول کار و فعّالیّت مطالعاتی می‌خواهید از آن‌ها استفاده نمایید.

هم‌چنین سعی کنید عوامل ایجاد کننده عدم تمرکز و حواس‌پرتی را در طول این دوران از در و دیوار اطاقتان جدا نمایید و تا حدِّ امکان از دسترس‌تان خارج نمایید. اکنون مهیّای کار و فعّاالیّت جدّی هستید. موفّق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.