اولین گام موفقیت،برنامه‌ریزی است

چگونه برنامه ریزی درسی داشته باشیم؟ انتخاب مسیر و رسیدن به هدف مورد نظر ما ،بسیار با اهمیت است؛چرا که هم می توانیم مسیر پر پیچ خم وانحرافی را انتخاب کنیم و هم بهترین مسیر را؛و این بستگی به میزان علاقه ما به آن هدف و خواسته مان دارد پس یک برنامه ریزی درسی موفق می تواند به ما در پیمودن این مسیر کمک نماید.

برای یک برنامه مشخص همیشه سوالات زیر برایمان پیش می آید :

– از کجا شروع کنم؟
– چگونه برنامه ریزی کنم؟
– از کجا باید شروع کنم؟
– چقدر وقت دارم؟

images

این روزها افکار خیلی ها درگیر چگونگی طراحی برنامه ریزی درسی شده است ؛ اما دوستان خوبم! نوشتن یک برنامه درسی منسجم و خوب، آن قدرها هم که تصور می کنید،سخت نیست؛فقط کمی دقت میخواهد.همانگونه که بارها و بارها گفته ایم اولین گام موفقیت،برنامه‌ریزی است وشما می‌توانید این کار را با دفتر برنامه‌ریزی انجام دهید.

اولین فایده‌ی دفتر برنامه‌ریزی افزایش ساعت مطالعه و ایجاد انگیزه است. از آن‌جا که برنامه‌ریزی در طول یک هفته انجام می‌شود دانش‌آموز زودتر به نتیجه می‌رسد و برای هفته‌ی بعد انگیزه بیشتری پیدا می‌کند.

شناخت از خود مزیت دیگر تکمیل دفتر برنامه ریزی است چرا که دانش‌آموز متوجه نقاط ضعف و قوت خود می‌شود و در پی رفع نقاط ضعف و کاستی‌ها و تقویت نقاط قوت خود برمی‌آید.

ایجاد تعادل مطالعاتی سومین فایده دفتر برنامه ریزی به شمار می رود چون وقتی دانش‌آموز به شناخت کامل از وضعیت درسی خود برسد قادر خواهد بود نیازهای مطالعاتی خود را در آن درس تشخیص دهد و وقت معینی اختصاص دهد و با این تعادل می‌تواند به پیشرفت تحصیلی برسد.

با دفتر برنامه‌ریزی به‌تدریج نگاه واقع‌بینانه‌تری نسبت به وضعیت خود پیدا خواهید کرد تصمیمات شما عملی‌تر و منظم‌تر خواهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.