اول چاله‌ها را پیدا کن، بعد پر کن

نیم‌سالی که گذشت شاید برای برخی از دانش‌آموزان با نتایج درخشان و موفقیت زیادی همراه نبوده است اما این اصل مهم همیشه یادتان باشد آینده پیش روی شما قرار دارد.

اکنون زمان بسیار تعیین کننده و مهمی است. زمان نتیجه‌گیری و ارزیابی بین دو نیم‌سال است. حاصل این نتیجه‌گیری چیزی نیست جز یافتن چاله‌های ذهنی شمادر نیم‌سال اول بسیاری از شما مباحث زیادی را مطالعه کردید اما از آن نتیجه‌ی خوبی نگرفتید و به دلیل عدم یادگیری کامل اکنون همان مطالب در ذهن شما چاله‌هایی ایجاد کرده است که شما را به ندانستن مطالب سوق می‌دهد. اکنون زمان آن فرارسیده که نتیجه‌گیری کنید، چاله‌ها را تشخیص دهید و آن‌ها را دقیقاً مشخص کنید.

seeking1-300x300

این چاله‌ها  ممکن است عمیق شده و به گودالی تبدیل شوند که دیگر قابل پر شدن نباشند. در نیم‌سال دوم به ویژه در دوران طلایی نوروز فرصت آن را پیدا خواهید کرد که نیم‌سال اول را بار دیگر جبران کنید اما چون این فرصت محدود است باید با اولویت‌ها پیش بروید تا با کمبود زمان مواجه نشوید.

اگر بدون نتیجه‌گیری اکنون آن‌ها را رها کنید و در نیم‌سال دوم بخواهید بدون نتیجه‌گیری و برنامه‌ی دقیق دوباره به سراغ نیم‌سال اول بروید به دلیل محدودیت زمان نمی‌توانید نتیجه‌ی مطلوبی کسب کنید.

پس اول با ارزیابی و تجزیه و تحلیل دقیق چاله‌ها را پیدا کنید و بعد در زمان مناسب آن‌ها را پر کنید تا در رسیدن به اهدافتان موفق شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.