اين روزها لبخند بزنید

از ابتدای سال تا کنون بیش از هزاران ورق از کتاب‌های مختلف درسی را مطالعه کرده‌اید.بعضی صفحات را یک یا دو بار و بعضی را بیش از چندین بار؛ گاهی مطالب را سریع یاد گرفتید و گاهی برای یادگیری نیاز به چند بار مرور کردن آن داشتید.

آیا در این روزها شما هم از آن دسته دانش‌آموزان و داوطلبانی هستید که بار آخرشان است؟ کسانی که بار آخرشان است که کتاب‌های سه چهار سال تحصیلات متوسطه و پیش‌دانشگاهی را مرور می‌کنند و با کسب نتیجه‌ای درخور و شایسته وارد مرحله‌ی بعد از دوران تحصیل خود یعنی دانشگاه می‌شوند، در هفته‌ی آخر برای آخرین بار ورق بزنید و با تورق سریع بار دیگر به سراغ ورق‌هایی از خوانده‌ها و دانسته‌های‌تان بروید. به سراغ تلاش و کوشش‌های چندین ساله‌ی خود برای ورود به دانشگاه بروید. کتاب‌ها و جزوه‌ها‌ی خود را برای آخرین بار به دست بگیرید و ورق بزنید. سعی کنید در ذهنتان مطالب را به خاطر بیاورید و آنها را مرور کنید. در عین حال از آن‌جا که مجال کافی برای مکث زیاد روی مطالب هنگام مرور ندارید آن‌ها را فقط مرور و در ذهنتان بازیابی کنید، بدون آن‌که در جستجوی یادگیری و مطالب جدید باشید. پس به سرعت ورق بزنید یعنی مرور مهم‌ترین‌ها و مشخص‌ ترین ها.

این نکته مهم و کلیدی یادتان باشد که در این روزها به کتاب‌های‌تان و ورق‌های آن‌ها لبخند بزنید؛ زیرا آخرین روزهایی است که این کتاب‌ها با شما هستند. با لبخند زدن به مطالبی که می‌دانید تثبیت آن‌ها در ذهن و آموختن را در پی دارد تورق سریع را انجام دهید تا مرور کنید، به خاطر بیاورید و با لبخند با کتاب‌ها‌ی کنکورتان خداحافظی کنید. 

Ill-Miss-you-

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.