اين سه نكته طلایی را فراموش نكنيد

نكته‌ي اول: يادگيري، فرايندي تدريجي و مستمر است. اصرار نداشته باشيد كه همه‌ي موضوعات و مباحث را بعد از يك بار مطالعه ياد بگيريد. مطالب را بخوانيد و پيش‌زمينه‌اي از آن را در ذهن داشته باشيد. به مغزتان اجازه‌ي تحليل مطالب را بدهيد و زماني كه احساس كرديد متوجه موضوع شده‌ايد، تمرين و تكرار را آغاز كنيد و تا مسلط شدن به مبحت، اين كار را ادامه دهيد. استمرار و تداوم در حل تمرين و تست و مرور مهم‌ترين‌ها را اولويت اصلی برنامه‌ريزي‌تان قرار دهيد.

jkll

نكته‌ي دوم: خودتان را به صورت مطلق با ديگران مقايسه نكنيد. مطمئن باشيد توانايي‌هاي زيادي داريد كه بايد كشف شوند و پرورش يابند، با تلاش و پشتكار به حد اعلا برسند و در بهترين حالت ممكن تثبيت شوند. مثبت‌انديش باشيد و همواره نقاط و وجوه مثبت كارتان را ببينيد و در برطرف كردن نقاط منفي زياد عجله نكنيد.

نكته‌ي سوم: يك‌برنامه‌اي باشيد و مدام از اين شاخه به آن شاخه نپريد. هيچ برنامه‌اي بهتر و قابل اجراتر از برنامه‌اي نيست كه خودتان با توجه به توانايی‌هاي‌تان طراحي و اجرا مي‌كنيد. به برنامه‌ي آزمون آزمایشی که در آن شرکت می کنید اعتماد كنيد و برنامه‌ي مدرسه و آزمون‌ها را همسو كنيد و یک برنامه‌ريزي شخصي بر اساس آن‌ها داشته باشید. براي اجراي آن تلاش كنيد و كار هر روز را در همان روز و بر طبق برنامه‌ريزي شخصي‌تان انجام دهيد.

۲ comments on “اين سه نكته طلایی را فراموش نكنيد

 1. ناشناس می‌گه:

  خدالعنت کنه هر کسی روکه بچه های کنکوری روبه حاشیه می کشونه جالب این جاست ک هیچ وقت نمیگن باکتاب درسی هم میشه به اوج رسید مثلا شما استااااااد احمدی اخه دینی چیه ک ادم بخاد دی وی دی بخره جمع کن بابا مسخره های کلاه بردار

  • مدیر سایت می‌گه:

   با عرض سلام و احترام

   اگر مقالات سایت رو مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که همه جا تاکید شده است که منبع اصلی مطالعه برای کنکور کتاب درسی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.