اي کاش موبايلم را زودتر کنار مي گذاشتم!(بخش اول)

«فرزند کداميک از شما والدين محترم، تلفن همراه ندارد ؟»
اين سؤال، اولين حرفي بود که مدير مدرسه بعد از سلام و احوال پرسي معمول، در جلسه شوراي اوليا و مربيان گفت. ناخود آگاه نگاهي به اطرافم کردم و همان طور که تصور مي‌کردم، حتي يکي از والدين دستش را بلند نکرده بود و تمام دانش‌آموزان سال چهارم اين مدرسه، تلفن همراه داشتند .
 
بار ديگر مدير پرسيد: گوشي فرزند چه کسي پيشرفته نيست و به شبکه‌هاي ارتباط جمعي متصل نمي‌شود؟اين بار تعداد معدودي از والدين دستشان را بلند کردند و البته عده‌اي نيز اصلا از کيفيت  گوشي فرزندشان اطلاعي نداشتند!
 
آقاي مدير نفسي عميق کشيد و سپس گفت: آيا مي‌دانيد همان موقع که شما در خواب ناز هستيد و انتظار داريد که فرزندتان هم پشت در بسته اتاقش خواب باشد، بين ساعت ۲ تا ۳ بامداد، با گوشي موبايلش در «تانگو»، «وايبر»، «واتس  آپ» و…. سرگرم گفت وگو است؟
 
آيا مي‌دانيد زماني که شما فکر مي‌کنيد فرزندتان مشغول مطالعه،درس خواندن يا تست زدن است، وقت او صرف بازي‌هاي کامپيوتري موجود در موبايل مي‌شود يا در شبکه هاي اجتماعي سر به سر دوستان و همسن و سال هايش مي گذارد ؟
 
Mobile-Internet
هيچ وقت فکر کرده ايد که چرا بايد فرزند دانش آموز شما يک گوشي پيشرفته داشته باشد؟ وسيله‌اي که شما هيچ کنترلي روي آن نداريد؟ شايد عده‌اي از شما عزيزان معتقديد در دنيايي که به سمت خانواده جهاني حرکت مي‌کنيم‌، نمي‌شود جوانمان را از تکنولوژي پيشرفته محروم کنيم؛
 
حتي اگر نظر اين گروه از والدين را هم بپذيريم، که البته من چندان آن را هم قبول ندارم، بايد بپذيريد که امسال سالي نيست که فرزند شما روزي چند ساعت از وقت خود را صرف تلفن همراه و امکانات جانبي آن کند. امسال دقايق براي فرزند شما سرنوشت‌ساز است. کنکور، رقابتي سنگين و تنگاتنگ بين داوطلبان خوب و درس خوان است و اگر فرزند شما مديريت زمان صحيح و دقيقي نداشته باشد، در اين مسابقه، جزو نفرات برتر و موفق نخواهد بود.
 
راستش را بخواهيد، ادامه حرف آقاي مدير را چندان گوش ندادم و ذهن من فقط و فقط مشغول فرزند خودم شده بود.داشتم به اين موضوع فکر مي‌کردم که او را در خانه هيچ وقت بدون گوشي نمي‌بينم و تلفن همراه جزء لاينفکي از زندگي اوست! به اين فکر مي‌کردم که هميشه موقع درس خواندن و تمرين حل کردن، گوشي‌اش کنارش هست و هر چند دقيقه يک بار نگاهي به آن مي‌اندازد و مشغول خواندن يک پيامک  مي‌شود و گاهي بيش از نيم ساعت مشغول پيام دادن و پيام گرفتن از دوستانش است.
 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.