اگر شما هم در درس ریاضی مشکل دارید، حتما این مقاله را مطالعه کنید

١- دروسی مانند ریاضی از نوع دروس تمرینی هستند یعنی برای یادگیری به تمرین و حل تمرین های آموزشی نیاز است.

٢- ابتدا جزوه خود را به صورت سریع مطالعه کرده و فرمول ها و نکات مهم آن را استخراج کرده و وارد خلاصه نویسی های خود نمایید. سپس به مطالعه کتاب درسی بپردازید، زیرا کتاب درسی منبع اصلی طراحان امتحانات و آزمون سراسری است و شما می توانید با مطالعه و حل تمرین های کتاب درسی، با ادبیات طراحان آشنا شوید.

٣- سپس تست آموزشی را حل کنید. البته در حل تمرین ها هم زیاد مکث نکنید و اگر پاسخ را نمی دانید با استفاده از جزوه و پاسخنامه تشریحی، پاسخ را یادبگیرید. همچنین اگر در این تمرین ها نکته ای موجود است، نکات جدید را وارد خلاصه نویسی های خود نمایید.

۴- جل تست به شیوه آموزشی تکمیل کننده یادگیری شما است و حتما باید در برنامه مطالعاتی شما قرار بگیرد. در دروس تمرینی باید٣٠٪‏ واحد مطالعاتی خود را به مطالعه و ٧٠٪‏ زمان باقی مانده را به تست زنی اختصاص دهید، زیرا این دروس برای یادگیری به حل تست های فراوان نیاز دارند.

۵- همچنین باید با جزوه باز تمرین به شیوه تشریحی بزنید زیرا این نوع تمرین ها یه یادگیری شما کمک می کند و برای سنجش شما نیست. برای حل هر تست ۳ الی ۷ دقیقه زمان بگذارید و درصورتیکه پاسخ را نمی دانستید ابتدا به جزوه و در نهایت به پاسخنامه مراجعه کرده و بار دیگر سوال را حل کنید.

بنابراین حتما در مطالعه و یادگیری این نوع دروس تعریف خود را از یادگیری تغییر داده و سعی کنید با مطالعه سریع جزوه و کتاب درسی بیشتر زمان واحد مطالعاتی خود را به حل تمرین به شیوه آموزشی و تکمیل یادگیری های خود اختصاص دهید.

gg

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.