ایامی با صفت طلایی

به این ایام صفت طلایی بودن را نسبت داده‌ایم و درواقع ارزش این روزها واقعاً مثل طلاست. پس لطفاً تمام سعی و تلاش خود را بکار ببندید تا طلای خود را هدر ندهید.

ایام نوروز دقیقاً زمانی است که خیلی‌ها قرار است خیلی کارها را انجام دهند ولی تجربه ثابت کرده که چون برای این خیلی کارها برنامه‌ای ندارند عملاً این فرصت را از دست می‌دهند.

با در نظر گرفتن تمام شرایط و امکانات موجود برای خود برنامه‌ای بنویسید. در برنامه، دورنگاه و هدف کلی خود در هر روز از دوران طلایی را مشخص کرده و در برنامه‌ی دیگر این اهداف را جزء به جزء بنویسید و زمان و راه رسیدن به این اهداف را مشخص کنید.

چند مورد از مهم‌ترین اهداف شما باید به شکل زیر باشد:

images

1. رفع نقاط ضعف

2. تسلط بر مباحثی که کم‌کاری شده است.

3. خواندن مباحثی که مطالعه نشده است.

4. مرور منظم و مستمر درس‌ها

5. مرور تست‌ها و تمرین‌های تشریحی نشان‌دار

لطفاً در طی زمانی که در حال نوشتن برنامه هستید از اولویت‌بندی غافل نشوید.

سالی که نکوست از بهارش پیداست.

خود من به شخصه روزهایی که صبح کمی دیرتر از خواب بلند می‌شوم احساس می‌کنم کل روز را از دست داده‌ام و تا آخر شب نوعی بی‌حالی و کسالت همراه من است.

لازمه‌ی یک سال خوب و پر از موفقیت، شروعی پرانرژی و همراه با یک برنامه ریزی اصولی و دقیق است.

شما باید در مرحله‌ی اول سال را با انرژی فراوان و با نوعی استراتژی متناسب با پایه‌ی خود شروع کنید تا بعد بتوانید این عملکرد خوب را در طول سال ادامه دهید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که کمک می‌کند در سال جدید یک شروع طوفانی داشته باشید انتخاب هدف، فکر به هدف و فکر به راه رسیدن به هدف است.

همیشه هدف شما مهم‌ترین محرک شما برای تلاش بیش‌تر است؛ پس به یاد داشته باشید در ابتدا هدفی منطقی و خوب برای خود انتخاب کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.