این مسیر به موفقیت ختم می‌شود (بخش اول)

«تام کورلی» نویسنده کتاب «عادت‌های مفید» به ارائه‌ راهکارهایی برای دستیابی به موفقیت و ثروت پرداخته است.

در کتاب «عادت‌های مفید» کورلی به ارائه 21 راهکار برای دستیابی به موفقیت و ایجاد فرصت برای زندگی کردن در رفاه و سلامت می‌پردازد که این راهکارها به شرح زیر است:

– فعالیت‌های مثبت روزانه

انجام فعالیت‌های مثبت مداوم و روزانه اساس ساختن هر زندگی موفق است. در واقع تفاوت میان افرادی که در مسیر موفقیت گام برمی دارند و کسانی که شکست می‌خورند در عادت‌های مثبت روزانه است. در واقع افراد موفق عادت‌های مثبت بسیار و عادات منفی کمتری دارند. اگر هر فرد بر عادات منفی خود آگاه باشد، اولین گام را برای بهبود شرایط خود در زندگی برداشته است.

به گزارش «گلوب‌اندمیل»، نویسنده در این کتاب به خوانندگان پیشنهاد می‌کند تا عادات منفی خود را در کاغذی لیست کنند و بتدریج آن‌ها را تبدیل به عادات مثبت کنند. وی می‌گوید کاربرد این روش بسیار شگفت‌آور است.

images

– تعیین اهداف منظم و مشخص

افراد موفق افرادی هدفمند هستند. آن‌ها همواره در حال ساختن اهداف جدیدند و از روز گذشته برای روزهای آتی خود برنامه‌ریزی می‌کنند. آن‌ها اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه و بلندمدت دارند. آن‌ها نه تنها اهدافی را برای خود مشخص می‌کنند بلکه راه‌های دستیابی به آن‌ها را نیز تعیین می‌نمایند.

– تلاش برای بهتر شدن

افراد موفق همواره به دنبال راه‌هایی برای بهتر شدن خود هستند. آن‌ها هر روز مطالعه می‌کنند و دانش آموزان و دانشجویان ماهری هستند و زمان خود را صرف کاری که آن‌ها را از اهدافشان دور کند، نمی‌کنند.

– مراقبت‌های مستمر از سلامت خود

افراد موفق همواره مراقب تغذیه خود هستند و ورزش روزانه را فراموش نمی‌کنند. تغذیه صحیح از مهم‌ترین مؤلفه‌های موفقیت این افراد است. ورزش روزانه پس از یک مدت می‌تواند تبدیل به یک عادت منظم مانند حمام کردن شود. افرادی که ورزش‌های منظم دارند از انرژی بیشتری برای به پایان رساندن کارها برخوردارند.

 

– اختصاص زمان برای ارتباط با اطرافیان

افراد موفق زمان‌هایی را برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان و تحکیم روابط قدیمی اختصاص می‌دهند. آن‌ها به اطرافیان خود بدون هیچ گونه چشم‌داشتی کمک می‌کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.